REKLAMA

Zelmer przejęty przez Hiszpanów. Markę wykupiła grupa B&B Trends

RZESZÓW / PODKARPACIE. Kojarzona z Rzeszowem marka Zelmer miała zniknąć z rynku końcem 2019 roku. Tak się jednak nie stanie, ponieważ została ona wykupiona przez hiszpańską grupę B&B Trends.

Przechwytywanie_82_1

Foto: YouTube / kanał: Zelmer

Tak zwane drobne AGD to między innymi odkurzacze, czy akcesoria kuchenne takie, jak blendery, czy czajniki. Produkcja sprzętu gospodarstwa domowego w Rzeszowie ruszyła już w 1951 roku. 16 lat później produkty wychodziły z taśm pod nazwą Zelmer. W 2013 roku firma z Rzeszowa została przejęta przez BSH, a po kolejnych trzech latach przestała istnieć spółka Zelmer S.A., co oznaczało, że Zelmer był już tylko marką, której logo widniało na produktach AGD.

W wyniku szczegółowych analiz rynku firma skoncentruje się w segmencie małego AGD na swoich globalnych markach Bosch i Siemens. Urządzenia małego AGD produkowane obecnie pod marką Zelmer będą dostępne w sprzedaży do końca 2019 r. lub do wyczerpania stanów magazynowych. BSH nadal zapewni obsługę gwarancyjną oraz pogwarancyjną dla urządzeń Zelmer dostępnych na rynku. Marka Zelmer skoncentruje się na produktach dużego AGD – informowało końcem maja 2019 roku BSH.

Zelmerem zainteresował się hiszpański producent i dystrybutor drobnego AGD – grupa B&B Trends. Spółka została właścicielem marki od 1 stycznia 2020 roku. – Dystrybucja produktów Zelmer będzie kontynuowana przez lokalną i doświadczoną firmę Eurogama Sp. z o.o., która działa na rynku AGD od 15 lat – czytamy w komunikacie prasowym cytowanym w mediach.

14-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline