REKLAMA

Zdrowie i uśmiech na twarzy. Seniorze, weź udział w spotkaniu!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Życie po 60-tce wcale nie musi być nudne! Te słowa już niebawem postara się potwierdzić Stowarzyszenie MANKO, które zorganizuje w Rzeszowie Dzień Zdrowia Seniora.

Stowarzyszenie MANKO, Ogólnopolska Karta Seniora, redakcja „Głosu Seniora” oraz Rada Rzeszowskich Seniorów zapraszają Dzień Zdrowia Seniora w Rzeszowie. Stowarzyszenie MANKO od ponad 15 lat aktywnie działa na rzecz edukacji społecznej i promocji działań prozdrowotnych.

Od 6 lat prowadzimy działania proseniorskie. Jedną z form zwiększania świadomości i wrażliwości społecznej na kwestie senioralne, jest nieustanna edukacja – zarówno młodych, którzy też kiedyś będą seniorami, jak i osób starszych, którzy na emeryturze wcale nie muszą rezygnować z aktywności społecznej. Organizujemy m.in. kampanie społeczne: Życie zaczyna się po 60-tce, Stylowa Seniorka, Bezpieczny Senior oraz Oszczędny Senior. Wydajemy też bezpłatny, ogólnopolski magazyn „Głos Seniora” oraz Ogólnopolską Kartę Seniora.

W ramach projektu „ Rzeszów przyjazny seniorom” współfinansowanego przez Urząd Miasta Rzeszowa promujemy zdrowy styl życia, kreujemy pozytywny wizerunek osób starszych jako pełnoprawnych obywateli życia społecznego i publicznego, a także promujemy aktywną postawę seniora-obywatela a także edukujemy w zakresie szeroko pojętych praw i obowiązków obywatelskich. Działania projektu dotyczą organizacji Dnia Zdrowia Seniora, wydania rzeszowskiej edycji: magazynu „Głos Seniora” i Ogólnopolskiej Karty Seniora

5 listopada zapraszamy na DZIEŃ ZDROWIA SENIORA w RZESZOWIE, który odbędzie się na terenie Uniwersytetu Rzeszowskiego, na ulicy Rejtana 16 c, w Budynku A1. W tym miejscu rzeszowscy seniorzy będą mogli wysłuchać 10 krótkich wykładów z zakresu zdrowia, prawa ekonomii i bezpieczeństwa praz skorzystać z bezpłatnych badań: ciśnienie, cukier, skóra, wady postawy i słuch. Serdecznie zapraszamy.

Data: 5 listopada 2016 (sobota) godz. 10.00-15.30

Miejsce: Uniwersytet Rzeszowski, ul. Rejtana 16 c, Pawilon 1A

Kontakt:

Łukasz Salwarowski, 502 46 98 67, salwarowski@manko.pl

Ewelina Florczak, 607 416 118, projekty@manko.pl

www.glosseniora.pl, 12 429 37 28

źrodło: materiały nadesłane

04-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zdrowie-i-usmiech-na-twarzy-seniorze-wez-udzial-w-spotkaniu