REKLAMA

Zbadaj swoje serce bezpłatnie w Galerii

RZESZÓW. Przypominamy, że trwa akcja „Ciśnienie na życie”, dzięki której do środy  można jeszcze  wykonać bezpłatnie pomiar ciśnienia tętniczego krwi oraz określić swój wiek serca.

Każdego dnia z powodu schorzeń układu sercowo- naczyniowego umiera w Polsce prawie 500 osób. Powszechnie wiadomo, jak ważnym jest zdrowy tryb życia, uprawianie sportu czy odpowiedzialne odżywianie. Nie można jednak zapomnieć o profilaktyce.

ciśnienie-285x300

W związku z tym, w ramach kampanii „Ciśnienie na życie” od 6. do 26. marca w Galerii Rzeszów można będzie wykonać bezpłatnie pomiar ciśnienia tętniczego krwi. Na klientów Centrum będzie czekać wykwalifikowana ekipa pielęgniarek, które po przeprowadzeniu badania, zinterpretują wynik oraz udzielą fachowych porad z zakresu profilaktyki schorzeń układu krążenia.

Ponadto, przy pomocy aplikacji o nazwie „Wiek serca” każdy będzie mógł wykonać badanie, na podstawie którego lekarz bądź pielęgniarka określi, ile Twoje serce ma lat. Znając wiek serca, można stwierdzić czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Badanie tego typu będzie po raz pierwszy w Europie przeprowadzane na tak dużą skalę.

Z bezpłatnych pomiarów ciśnienia i badania wieku serca będzie można skorzystać jeszcze do 26 marca w Galerii Rzeszów, w godzinach jej otwarcia, tj. 9.00 – 21.00.

24-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zbadaj-swoje-serce-bezplatnie-w-galerii