REKLAMA

Zawyły syreny! Strażacy oddali hołd zmarłym druhom (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

Zawyły syreny! Strażacy oddali hołd zmarłym druhom (VIDEO, ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Strażacy z wielu jednostek funkcjonujących na terenie województwa podkarpackiego, punktualnie o godzinie 18:00, oddali hołd i honor strażakom, którzy dziś rano stracili życie jadąc na akcję gaszenia pożaru. W wyniku zderzenia wozu bojowego oraz ciężarówki, zmarła 29-letnia druhna oraz 62-letni druh. Trzej strażacy, którzy również brali udział w akcji, zostali ranni. Przetransportowano ich do szpitala. Publikujemy VIDEO z kilku jednostek z Podkarpacia, gdzie podobnie jak w całej Polsce, uczczono pamięć tragicznie zmarłych strażaków.

Strażacy z wielu jednostek funkcjonujących na terenie powiatu sanockiego oddali hołd i honor strażakom, którzy dziś rano stracili życie jadąc na akcję gaszenia pożaru. Foto: screen z filmu OSP KSRG Tarnawa Górna

O fatalnym w skutkach wypadku pisaliśmy rano tutaj:

POLSKA. Koszmarny wypadek. Nie żyje dwóch strażaków OSP. Jechali do pożaru (ZDJĘCIA)

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło dzisiaj po godzinie 5:00 na drodze krajowej nr 10 w Czernikowie w powiecie toruńskim. Samochód OSP Czernikowo jadąc alarmowo do pożaru sadzy, zderzył się z samochodem ciężarowym. Wozem OSP jechało 5 druhów OSP Czernikowo.

W wyniku zderzenia, dwoje druhów poniosło śmierć, a trzech zostało rannych. Wśród rannych, dwóch druhów to osoby będące również funkcjonariuszami PSP.

Dziś ratownicy wypełniając swoją misję – niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, ponieśli najwyższą ofiarę tracąc życie. Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak w imieniu całej społeczności strażackiej składa głębokie wyrazy współczucia dla Rodzin zmarłych druhów – czytamy w komunikacie wydanym w mediach społecznościowych przez Państwową Straż Pożarną.

Podczas akcji niesienia pomocy potrzebującym zmarła 29-letnia ochotniczka. Pielęgniarka, ratownik medyczny i absolwentka Powiślańskiej Szkoły Wyższej.

Na swoim profilu, uczelnia pisze tak:

Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania. Tak jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić… tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania, że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić – pożegnała swoją była studentkę społeczność akademicka Powiślańskiej Szkoły Wyższej.

Życie stracił również 62-letni druh, który pracował w Urzędzie Gminy w Czernikowie jako konserwator.

Zmarłych żegna cała Polska. Chwilą ciszy, pamięć o strażaków, którzy zginęli w dzisiejszym wypadku, uczczono między innymi w Sejmie RP.

Cześć Ich Pamięci!


POLSKA. Koszmarny wypadek. Nie żyje dwóch strażaków OSP. Jechali do pożaru (ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

02-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zawyly-syreny-strazacy-oddali-hold-zmarlym-druhom-video-zdjecia-2793