REKLAMA

Zawody taneczne Battle of the South w ramach Europejskiego Stadionu Kultury (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. 28 i 29 czerwca w ramach festiwalu Wschód Kultury w Rzeszowie odbywa się impreza taneczna “BATTLE OF THE SOUTH” czyli zawody tancerze w trzech kategoriach. Poszczególne sety oceniają sędziowie z Polski, Ukrainy i Białorusi.

Zawody “Battle of the South”  toczą się w kategoriach: breakdance 3 na 3, hip hop 1 na 1 oraz popping 1 na 1. Zawody zostały podzielone na dwa dni (sobota i niedziela). Dzisiaj odbyły się zawody taneczne, których ideą jest integracja środowiska tanecznego street dance z Polski i państw sąsiadujących. – Przewidzieliśmy nagrody pieniężne za  pierwsze, drugie i trzecie miejsce – mówi Michał Samborski, organizator zawodów – te nagrody są uzależnione od kategorii. Na przykład za break dance są one następujące: 1000 zł – trzecie miejsce, 1500 – drugie oraz 2000 zł za pierwsze. Łączna pula nagród pieniężnych we wszystkich kategoriach wynosi 6800 złotych – dodaje Michał Samborski.

Uczestnicy zawodów przyjechali z całej Polski. Są osoby z Gdańska, z Krakowa z Wrocławia ale i naturalnie z samego Rzeszowa. Ponadto mamy również tancerzy ze Słowacji i jedną ekipę z Ukrainy – wyjaśnia Michał Samborski.

Jutro natomiast odbędą się warsztaty taneczne prowadzone przez topowych tancerzy Polski, Ukrainy i Białorusi, które zakończą się panelem dyskusyjnym z udziałem wszystkich uczestników. Podczas panelu zostaną poruszone tematy związane ze sceną taneczną Polski, Białorusi i Ukrainy. Każda z zaproszonych osób opowie o swoich początkach tanecznych, rozwoju i celach.

Zawody taneczne odbywają się w sali koncertowej hotelu Bristol przy rzeszowskim Rynku. W niedzielę początek warsztatów o godz. 11:00. Organizatorzy reklamują „Battle of South” jako największe tego typu wydarzenie taneczne na Podkarpaciu. Chcieliby też, by w Rzeszowie odbyły się w przyszłości międzynarodowe mistrzostwa w tańcu street dance pod tą samą nazwą.

 

28-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zawody-taneczne-battle-of-the-south-w-ramach-europejskiego-stadionu-kultury