REKLAMA

Zawodnik z regionu podwójnym mistrzem świata w jujitsu sportowym! (FOTO)

Od 8 do 10 listopada w stolicy Gruzji Tbilisi odbyły się mistrzostwa świata w jujitsu sportowym. Do zmagań przystąpiło ponad 100 najlepszych zawodników w tej dyscyplinie z całego świata. Wśród nich nie zabrakło reprezentacji Przemyskiego Klubu Walki Wręcz Jujitsu, którego największym sukcesem były dwa tytuły mistrza świata Tomasza Dańko.

fot. Agata Czereba (2)

Foto: Agata Czereba / przemysl.pl

Dziewięcioosobowa ekipa pod okiem trenera (ale i jednocześnie zawodnika) Tomasza Dańki dała wspaniały popis możliwości, umiejętności kunsztu w tej trudnej dyscyplinie sportów walki. Światowy czempionat rozegrany został w czterech konkurencjach: walka sportowa jujitsu, samoobrona jujitsu, realna samoobrona i mocowanie jujitsu.

Tomasz Dańko został dwukrotnym mistrzem świata. Po raz piąty obronił tytuły mistrzowskie. Pierwsze miejsce wywalczył w konkurencji walka sportowa jiujutsu oraz realna samoobrona. Jego podopieczni spisali się także znakomicie. Paweł Pawlisz uplasował się na drugim miejscu w konkurencji walka sportowa jujitsu oraz w mocowaniu jujitsu, a Artur Krysa zdobył dwa drugie miejsca w walce sportowej jujitsu i mocowaniu jujitsu.

WSJO TBILISI II (240)

Foto: Przemyski Klub Walki Wręcz Jujitsu

Równocześnie z mistrzostwami świata rozegrany został Międzynarodowy Turniej Sportowego Jujitsu Dzieci, Młodzików, Kadetów, Juniorów i Weteranów. Tu również młodzi adepci Przemyskiego Klubu Walki Wręcz Jujitsu zaprezentowali się wybornie. Akif Hamzayev i Jakub Kulpa zajęli pierwsze miejsce w konkurencji samoobrona sportowa.

Natalia Dańko rywalizację w konkurencji mocowanie jiujutsu zakończyła na drugim stopniu podium. Natomiast w walce sportowej jujitsu zajęła trzecie miejsce. Na „pudle” stanęli też: Piotr Mikicki, zdobywca drugiego miejsca w konkurencji walka sportowa jujitsu, Antoni Radochoński, który w Tbilisi zajął trzecie miejsce w walce sportowej jujitsu i Karol Sarna – zdobywca czwartego miejsca w konkurencji walka sportowa jujitsu.

fot. Agata Czereba (10)

Foto: Agata Czereba / przemysl.pl

W piątek do gabinetu Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna zawitała zwycięska ekipa. Włodarz miał okazję nie tylko osobiście pogratulować sportowcom ogromnego sukcesu, ale także wysłuchać o drodze, jaką na co dzień przemierzają, aby dostać się na sam szczyt.

Podczas spotkania przemyślanie zdradzili również swoje najbliższe plany i marzenia. Jednym z nich jest udział w Igrzyskach Sportów Walki, które odbędą się w Niemczech we wrześniu 2020 roku. Tymczasem „robią swoje”. Intensywnie pracują, trenują, walczą. Obecnie pod skrzydłami trenera Tomasza Dańki trenuje kilkadziesiąt młodych ludzi. Najmłodsi z nich to sześciolatki.

źródło: Agata Czereba / UM Przemyśla

23-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zawodnik-z-regionu-podwojnym-mistrzem-swiata-w-jujitsu-sportowym-foto-2732-00r2kc