REKLAMA

Zawodniczka Resovii piąta na Mistrzostwach Europy

Biegaczka Resovii zajęła piąte miejsce w biegu na 800 m na Mistrzostwach Europy w Berlinie.

Anna Sabat jest biegaczką pochodzącą z miejscowości Jeżowe, położonej pomiędzy Stalową Wolą a Rzeszowem. Na co dzień reprezentuje klubowe barwy Resovii. Występ na Mistrzostwach Europy w Berlinie był dla niej pierwszym indywidualnym startem na imprezie tej rangi. Nie sparaliżowała jej debiutancka trema i została rewelacją tych mistrzostw.

W swoim biegu eliminacyjnym Sabat zajęła czwarte miejsce, jej czas pozwolił jednak na awans do półfinału z pozycji „szczęśliwej przegranej”. W kolejnym etapie uplasowała się na trzecim miejscu, pozwalającym na występ finale. Przy okazji biegaczka ustanowiła w tym biegu swój rekord życiowy.

W finale początkowo trzymała się w tylnej części grupy biegaczek. Pod koniec biegu wdała się jednak w pogoń za resztą zawodniczek. Nie była ona niestety na tyle skuteczna, by zdobyć medal, jednak wystarczyła na zajęcie świetnego piątego miejsca.

Złoto zdobyła Ukrainka Natalia Pryszczepa, zaraz za nią uplasowała się Francuzka Renelle Lamote, podium uzupełniła Olga Liachowa z Ukrainy.

Warto zwrócić uwagę na to, że Anna Sabat nie jest objęta szkoleniem centralnym. Oznacza to, że nie otrzymywała pomocy od związku, musiała przygotowywać się do sezonu na własną rękę. Jedyną pomocą finansową było… 250 zł stypendium od urzędu wojewódzkiego w Rzeszowie. W związku z tym sukces ten z pewnością przynosi bardzo dużo satysfakcji zawodniczce.

11-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)