REKLAMA

Zatrzymano trzy osoby podejrzane o wymuszenie rozbójnicze! (WIDEO)

|

Zatrzymano trzy osoby podejrzane o wymuszenie rozbójnicze! (WIDEO)

KRAKÓW, RZESZÓW / PODKARPACIE. W środę 24 czerwca br. policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Krakowie zatrzymali na gorącym uczynku 27-latka i jego 26-letnią towarzyszkę z Rzeszowa, jako osoby podejrzane o dokonanie wymuszenia rozbójniczego na krakowskim przedsiębiorcy branży motoryzacyjnej. Dwa dni później krakowscy policjanci przy wsparciu funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Kontterrorystycznego Policji KWP w Rzeszowie zatrzymali ich 28-letniego wspólnika.

386-516_g
Foto: Małopolska Policja

Pod koniec zeszłego roku mieszkanka Podkarpacia zakupiła luksusowy samochód od przedsiębiorcy branży motoryzacyjnej z Krakowa. Na początku czerwca br. 26-latka ponownie przyjechała do sprzedającego, tym razem w wspólnie z dwoma mężczyznami.

27 i 28-letni towarzysze kobiety oznajmili handlarzowi, że ich znajoma nie jest zadowolona z dokonanego zakupu, ponieważ samochód posiadał wady ukryte i zażądali od niego kilkudziesięciu tysięcy złotych „zadośćuczynienia”. Sprzedający temu zaprzeczył i odmówił wypłaty pieniędzy. Wówczas zaczęli grozić jemu i jego rodzinie oraz użyli wobec siły. Wystraszony całą sytuacją przedsiębiorca przekazał mężczyznom kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Policjanci operacyjni uzyskali informacje o tym, że na terenie Krakowa pojawiły się osoby powiązane z podkarpackim środowiskiem przestępczym, które miały dokonać wymuszenia rozbójniczego. W trakcie czynności śledczy z własnej inicjatywy dotarli do pokrzywdzonego sprzedawcy luksusowego samochodu.

24 czerwca br. 27-latek wraz z kobietą ponownie przyjechali do sprzedawcy samochodu i zażądali od niego wypłaty kolejnych kilkunastu tysięcy złotych. Pieniędzy jednak nie uzyskali bowiem zostali zatrzymani na gorącym uczynku przez krakowskich policjantów. Funkcjonariusze przeszukali mieszkania 27-latka i jego 26-letniej towarzyszki, w których znaleźli i zabezpieczyli gotówkę w kwocie blisko 8 000 złotych.

Następnie policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Krakowie wpadli na trop 28-latka, który brał udział w pierwszym wymuszeniu na sprzedawcy. Ponieważ z uzyskanych przez śledczych informacji wynikało, że 28-latek może posiadać niebezpieczne narzędzia i  trenuje sporty walk mieszanych, w jego zatrzymaniu na terenie Podkarpacia brali udział  funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontterrorystycznego Policji KWP w Rzeszowie. Po wejściu siłowym do mieszkania, mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienia wszystkim  zatrzymanym zarzutów wymuszenia rozbójniczego, za co grozić im może do 10 lat więzienia. Sąd Rejonowy dla Krakowa – Podgórza zastosował wobec 28 i 27-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Natomiast wobec 26-letniej kobiety Sąd zastosował dozór Policji oraz poręczenie majątkowe.

Źródło: Małopolska Policja

03-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zatrzymano-trzy-osoby-podejrzane-o-wymuszenie-rozbojnicze-wideo-3167-00r2kc