REKLAMA

Zatrzymano rzeszowianina podejrzanego o kradzież tabletów

Policjanci zatrzymali 38-letniego rzeszowianina, jest podejrzany o kradzież trzech tabletów z hipermarketu. Mężczyzna przebiegł ze skradzionymi tabletami pomiędzy kasami i mimo pościgu zdołał uciec. Funkcjonariusze ustalili jego tożsamość, dzień później mężczyzna został zatrzymany. Policjanci odzyskali dwa urządzenia.

303-172468

Foto: Podkarpacka Policja

Do kradzieży doszło w ubiegłą środę w hipermarkecie przy ul. Witosa. Jak ustalili policjanci, nieznany mężczyzna chodząc pomiędzy regałami sklepu zabrał z półek trzy tablety. Następnie ze skradzionym sprzętem przebiegł przez linię kas i wybiegł ze sklepu. Mimo pościgu, mężczyźnie udało się uciec. Wbiegł na jezdnię pomiędzy samochody.

Ustaleniem sprawcy zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy i komisariatu w Śródmieściu. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o kradzieży tabletów, których wartość została określona na kwotę 1797 złotych. Rozpoczęli także ustalanie tożsamości sprawcy. Już po kilku godzinach, kryminalni wytypowali podejrzewanego mężczyznę.

Okazał się nim 38-latek mieszkający w Rzeszowie. Policjanci zatrzymali go dzień później w rejonie miejsca, gdzie mieszkał. Już podczas wstępnych rozmów mężczyzna przyznał się do kradzieży. Tablety zdążył już sprzedać, dwa w lombardzie, a jeden przypadkowej osobie.

Policjanci odzyskali obydwa oddane do lombardu urządzenia. 38-latkowi przedstawili zarzut kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Podkarpacka Policja

23-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)