REKLAMA

Afera podkarpacka. CBA zatrzymało przedsiębiorcę z Przeworska!

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w poniedziałek przedsiębiorcę z Przeworska. To trzynaste zatrzymanie w sprawie tak zwanej afery podkarpackiej.

1-5254

Foto: zdjęcie poglądowe / cba.gov.pl

Agenci katowickiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą wielowątkowe śledztwo pod nadzorem Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Katowicach. W ramach postępowania badany jest zakup Elektrociepłowni Przeworsk, którego w 2010 roku dokonała PGE Energia Odnawialna S.A. Spółka wydała na ten cel 22 miliony złotych. Wcześniej właścicielem obiektu była inna spółka, która zakupiła budynki za 2.5 miliona złotych.

Jak ustalili śledczy, transakcja nie miała żadnych podstaw ekonomicznych. Zakupiony sprzęt miał bardzo niską sprawność, wysoką awaryjność i nie nadawał się do ciągłej pracy. Od momentu zakupu nie była ona włączona do użytkowania, a jej wartość tuż po zakupie była szacowana jako wartość złomu.

Do tej sprawy funkcjonariusze CBA zatrzymali w poniedziałek przedsiębiorcę z Przeworska. Mężczyzna usłyszy w prokuraturze zarzut pomocnictwa do prania brudnych pieniędzy – informuje CBA. Wcześniej prokuratura przedstawiła zarzuty dwunastu osobom zamieszanym w tym wątku afery podkarpackiej.

Źródło: cba.gov.pl

25-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zatrzymanie-ws-afery-podkarpackiej-2229-00r2kc