REKLAMA

Zasłanianie ust przyłbicą i szalikiem będzie zabronione?

POLSKA. Szef Rady Medycznej przy premierze, prof. Andrzej Horban, wyraził nadzieję, że rząd jeszcze w piątek opublikuje rozporządzenie, które nakaże noszenie maseczek chirurgicznych. Informację tą zdementował minister zdrowia Adam Niedzielski, ale podkreślił, że przepisy związane z zakrywaniem ust i nosa mogą być dookreślone już w przyszłym tygodniu. Rząd zastanawia się nad zabronieniem noszenia w miejscach publicznych przyłbic lub zasłaniania ust i nosa szalikiem.

20201117_004_makr2225
Foto: Adam Guz / KPRM

Profesor Andrzej Horban zapowiedział na antenie TVN24, że rząd opublikuje rozporządzenie dotyczące masek ochronnych. – Chodzi o to, żeby używać porządnych masek, przynajmniej masek tzw. chirurgicznych, nie mówiąc już o maskach z filtrem – mówił szef Rady Medycznej przy premierze.

Należy faktycznie wyrzucić te wszystkie pseudoochrony do kosza, zapomnieć o nich – dodał prof. Horban.

Profesor mówił też o tym, że wszelkie dane potwierdzają możliwy wzrost zakażeń w kolejnych dniach.

 

Niedzielski: Zastanawiamy się, czy maseczki nie powinny zostać dookreślone

EnrVwJlXcAQ7Iep

Foto: Krystian Maj / KPRM

Minister zdrowia Adam Niedzielski w programie “Tłit” Wirtualnej Polski odpowiedział na słowa prof. Horbana.

Dzisiaj takiego rozporządzenia nie będzie, ale zastanawiamy się, czy maseczki nie powinny zostać dookreślone, jeśli chodzi o standard ich noszenia, bo mamy wskazane pewne zamienniki w postaci np. szalików i trzeba będzie z tego zrezygnować – mówił Niedzielski.

Szef resortu zdrowia podkreślił, że zbyt często są w przestrzeni publicznej noszone przyłbice, które według niego nie zapewniają takiego bezpieczeństwa, jak nawet najprostsza maseczka.

Niedzielski doprecyzował, że rząd zastanawia się nad zabronieniem noszenia w miejscach publicznych przyłbic lub zasłaniania ust i nosa szalikiem. Oświadczył też w rozmowie z WP, że w przyszłym tygodniu mogą pojawić się w tym zakresie nowe przepisy.

 

Minister zdrowia dodał, że w Polsce już teraz można mówić o trzeciej fali koronawirusa.

-To nie jest jakieś zjawisko, które nas czeka w przyszłości. My już mamy trzecią falę. Pytanie jest, nie czy, tylko jakiej skali ona będzie – zakomunikował Niedzielski.

Źródło: TVN24, WP

19-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zaslanianie-ust-przylbica-i-szalikiem-bedzie-zabronione-6682-00r2kc