REKLAMA

Zarzuty za kradzież fragmentów ogrodzenia na cmentarzu w Rudnej Wielkiej

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież metalowych przęseł ogrodzenia cmentarza w Rudnej Wielkiej. Zatrzymani wymontowali 7 metalowych fragmentów ogrodzenia oraz ukradli kamerę monitoringu. Elementy ogrodzenia sprzedali w punkcie skupu złomu w Rzeszowie. Obaj usłyszeli zarzuty.

303-172032_1

Foto: Podkarpacka Policja

O kradzieży policjanci zostali zawiadomieni 19 września. Na miejscu zastali przedstawiciela rady parafialnej, który wskazał miejsce kradzieży. Okazało się, że do zdarzenia doszło początkiem września. Nieznani sprawcy skradli 7 metalowych przęseł z ogrodzenia oraz wyrwali i zabrali kamerę monitorującą ten teren. Łączna wartość strat została oszacowana na prawie 5 tys. złotych.

Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Zweryfikowali również zapisy monitoringu mogące pomóc w ustaleniu ewentualnych sprawców. Ponieważ monitoring nie zarejestrował zdarzenia, ustaleniem potencjalnych sprawców zajęli się policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim oraz z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy.

Po kilku dniach kryminalni ustalili, że skradzione przęsła znajdują się w skupie złomu w Rzeszowie. W ubiegły poniedziałek policjanci zabezpieczyli elementy ogrodzenia. Zostały one przekazane przedstawicielowi rady parafialnej.

Funkcjonariusze ustalili również, że jednym z podejrzanych jest 25-letni mieszkaniec Rzeszowa, który sprzedał elementy ogrodzenie w punkcie skupu złomu. Jeszcze tego samego dnia udali się do mieszkania podejrzewanego, jednak nie zastali go w domu. Wieczorem, 25-latek zaniepokojony wizytą policjantów, sam zgłosił się do komendy.

Został zatrzymany i już podczas wstępnego rozpytania przyznał się do kradzieży, której dopuścił się wspólnie ze znajomym. Skradzione przęsła mężczyźni przewieźli do garażu należącego do zatrzymanego. 25-latek sprzedał je później na złom. Podczas przeszukania policjanci odnaleźli w garażu również kamerę zabraną z cmentarza. Kryminalni zatrzymali także drugiego podejrzanego, 19-letniego mieszkańca Rzeszowa.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci z Głogowa Małopolskiego przedstawili im zarzuty kradzieży. Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Podkarpacka Policja

03-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.