REKLAMA

Zarząd Województwa Podkarpackiego przekaże potrzebującym rodzinom blisko 90 komputerów

RZESZÓW, REGION / PODKARPACIE. Urząd marszałkowski przekaże używane komputery najbardziej potrzebującym podkarpackim rodzinom zastępczym, wielodzietnym oraz rodzinnym domom dziecka. Będą to 34 komputery nowszego typu oraz 50 starszych, ale z oprogramowaniem biurowym, na których będzie możliwe odrabianie lekcji i korzystanie z internetu. Sprzęt zostanie rozdysponowany przez Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej.

boy-110762_960_720

Foto: pixabay.com

Nowsze 34 zestawy mają następujące parametry: Windows 7 Professional, procesor Intel Core i3, 4 GB pamięci RAM, dysk 500GB. Komputery umożliwią nie tylko pracę biurową, nauczanie online, ale także po uzupełnieniu o kamerę i mikrofon, są gotowe do wideokonferencji. Pozostałych 50 zestawów komputerowych jest w stanie zapewnić wsparcie biurowe – dzięki zainstalowanym pakietom Office. Każdy zestaw składa się z jednostki centralnej, monitora, myszy, a także klawiatury.

– W ten sposób chcemy pomóc uczniom w edukacji, która nadal odbywa się zdalnie. Nie jest to najnowszy sprzęt, ale dobry, sprawny i nawet te starsze typy pozwalają – mając dostęp do internetu -na odbieranie poczty, pisanie prac domowych, więc ułatwią naukę w jakiś sposób – mówi marszałek Władysław Ortyl.

 Sprzęt został dokładnie sprawdzony i przygotowany przez urzędowych informatyków, aby był sprawny i gotowy do użytkowania – zapewnia Lesław Majkut, sekretarz województwa.

ROPS rozesłał już pytania do jednostek pomocy społecznej z gmin i powiatów, aby wytypowały rodziny i domy dziecka, którym taka pomoc się przyda. Pierwsze informacje już spływają do ROPS-u:

– Mamy już pierwsze zgłoszenia, że potrzebnych jest 46 komputerów, a po świętach będziemy wiedzieli dokładnie kto i gdzie potrzebuje takiego wsparcia, jakiej rodzinie, jakiemu domowi dziecka przyda się taka pomoc. Potrzebne są nawet te starsze komputery – mówi Jerzy Jęczmienionka dyrektor ROPS.

Źródło: Monika Konopka / Biuro Prasowe UMWP

11-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zarzad-wojewodztwa-podkarpackiego-przekaze-potrzebujacym-rodzinom-blisko-90-komputerow-8057-00r2kc