REKLAMA

Zarząd Województw RP zachęca do szczepień przeciw COVID-19

– Szczepionki są bez wątpienia jednym z najważniejszych osiągnięć współczesnej medycyny – czytamy w stanowisku przyjętym przez Związek Województw RP.

grafika poglądowa

Zarząd Związku Województw RP, w obliczu wyzwania jakim jest „Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19”, zachęca mieszkańców województw do powszechnego szczepienia się. Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl jest jego wiceprezesem, na czele stoi natomiast marszałek Olgierd Geblewicz z województwa zachodniopomorskiego.

Członkowie zarządu ZWRP podkreślają, że „szczepionki są bez wątpienia jednym z najważniejszych osiągnięć współczesnej medycyny, a szczepienia są najbardziej efektywnymi działaniami profilaktycznymi, które chronią nas przed wieloma groźnymi chorobami zakaźnymi”.

Dostępne dziś szczepionki przeciw COVID-19 w ocenie naukowców są bardzo bezpieczne. Przeszły pełny proces dopuszczenia do obrotu a ryzyko wystąpienia zagrażającej życiu reakcji poszczepiennej jest znikome. Zaszczepienie się pozwoli na uniknięcie zachorowania na tę chorobę, bądź na łagodniejsze jej przejście. Jest to istotne, bowiem osoby przechodzące łagodniej COVID-19 w mniejszym stopniu zakażają innych – czytamy w stanowisku zarządu Związku Województw RP

Współgra to także z innym celem szczepień, jakim jest osiągnięcie odporności zbiorowej i wygaszenie epidemii. W imieniu samorządów województw, będących podmiotami tworzącymi dla samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej, jak również posiadających udziały w podmiotach leczniczych będącymi przedsiębiorcami, deklarujemy włączenie i współpracę niniejszych jednostek przy realizacji narodowego programu szczepień – twierdzi zarząd Związku Województw RP.

Członkowie zarządu apelują również o możliwe przyspieszenie szczepień w poszczególnych grupach, w korelacji do posiadanej liczby szczepionek.

Źródło: Tomasz Leyko Rzecznik Prasowy UMWP

12-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zarzad-wojewodztw-rp-zacheca-do-szczepien-przeciw-covid-19-4183-00r2kc