REKLAMA

Zapłacimy więcej? Dzisiaj decyzja

RZESZÓW / PODKARPACIE. Na wtorkowej sesji Rady Miasta zapadnie decyzja o cenach wody i ścieków. Istnieje obawa, że rzeszowianie będą musieli płacić więcej.

woda

foto: archiwum rzeszow24.pl

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie zaproponowało, aby od 2016 roku zwiększyć ceny za wodę i ścieki. Za wodę mielibyśmy płacić o 23 grosze więcej (wzrost z 4,28 zł za metr sześcienny na 4,51 zł).

Ceny wzrostowe przewidywane są również w przypadku zakładów przemysłowych – z 4,31 zł do 4,55 zł za metr.

Prawdopodobnie więcej zapłacimy również za odbiór ścieków. Cena ma wzrosnąć z 3,80 zł do 3,86 zł. Łącznie wszystkie podwyżki mogą wynieść prawie 4% względem obecnego roku.

Podwyżki cen spółka tłumaczy chęcią przeprowadzenia w 2017 roku kilku inwestycji. Dwa miliony ma wynieść przebudowa zbiorników wody na osiedlu Krakowska-Południe. Tyle samo Rzeszów ma przeznaczyć na realizację magistrali wodociągowej na os. Słocina.

Spółka pociesza rzeszowian, przywołując fakt, że płacą najmniej na Podkarpaciu. Najwięcej na wodę i ścieki przeznaczają mieszkańcy Przemyśla – 10 zł za metr. Tarnobrzeg – 9, 45 zł, Stalowa Wola – 8,99 zł, Mielec – 8,76 zł, Dębica – 8,50 zł.

Jeśli zmiany wejdą w życie, średni rachunek jednego gospodarstwa domowego wzrośnie miesięcznie o 3,83 zł. 

(az)

22-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zaplacimy-wiecej-dzisiaj-decyzja