REKLAMA

Zapłacił za samochód fałszywymi banknotami

53-letni obcokrajowiec zapłacił za samochód fałszywymi pieniędzmi. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej podczas próby przekroczenia granicy. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Przestępstwo, którego się dopuścił zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

303-172122

Foto: Podkarpacka Policja

W ubiegły piątek do Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku zgłosił się 23-letni mieszkaniec naszego powiatu. Mężczyzna zawiadomił, że obcokrajowiec, który kupił od niego samochód, zapłacił dwoma fałszywymi banknotami o nominałach 100 euro.

Policjanci z wydziału kryminalnego zabezpieczyli sfałszowane banknoty i podjęli czynności w tej sprawie. Następnego dnia mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w Korczowej, podczas przekraczania polskiej granicy. 53-latek został przekazany przeworskim policjantom i trafił do policyjnego aresztu.

W niedzielę, został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut wprowadzenia do obiegu fałszywych banknotów. Prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór. Za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło: Podkarpacka Policja

05-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zaplacil-za-samochod-falszywymi-banknotami-5534