REKLAMA

Zapisz dziecko do przedszkola. Dziś startują zapisy

RZESZÓW. Dzisiaj rozpoczęły się zapisy do rzeszowskich przedszkoli. Rodzice mogą zgłosić dziecko do trzech wybranych przez siebie placówek, spośród 41 przedszkoli i 11 punktów przedszkolnych, działających przy szkołach podstawowych.

Teraz jednak zapisać można jedynie dzieci, które pozostają kolejny rok w swoim przedszkolu. Dzieci, które po raz pierwszy będą zapisane do przedszkola, można zgłaszać od 18. marca do 4. kwietnia. Listy przyjętych dzieci będą z kolei ogłoszone 9. kwietnia o godz. 12.00.

przedszkole
ZDJ. sxc.hu

Do miejskich przedszkoli będą przyjmowane w pierwszej kolejności dzieci, które pochodzą z Rzeszowa, a także dzieci z rodzin wielodzietnych, zastępczych, lub w których występuje niepełnosprawność czy samotność rodziców.

Do zdobycia jest maksymalnie 35 punktów, które oblicza się surowo według kryteriów. Przykładowo, gdy oboje rodzice pracują lub uczą się, dziecko otrzyma 10 punktów. Gdy tylko jedno z rodziców spełnia taki warunek, 5 punktów.

Rodzice mogą zgłosić dziecko do 3 przedszkoli. Do placówki umieszczonej na pierwszym miejscu, należy zanieść podanie.

10-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zapisz-dziecko-do-przedszkola-dzis-startuja-zapisy