REKLAMA

Zapal znicz bohaterowi – akcja rzeszowskiego IPN-u oraz Związku Strzeleckiego “Strzelec”

W pięciu miastach w województwie podkarpackim, w tym w Rzeszowie, będzie miała miejsce akcja: “Zapal znicz bohaterowi”. Harcerze i strzelcy będą rozdawać niepodległościowe ulotki oraz znicze, które zostaną zapalone na grobach bohaterów.

candle-2918275_960_720

Foto: Pixabay.com

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie w pięciu miastach województwa podkarpackiego (Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Nisko, Strzyżów) we współpracy ze Związkiem Strzeleckim „Strzelec” i Związkiem Harcerstwa Polskiego organizuje akcję „Zapal znicz bohaterowi”.

31 października w siedzibie rzeszowskiego IPN-u wydano ulotki informacyjne i znicze.  

Harcerze i strzelcy będą rozdawać ulotki informujące o tym w jaki sposób na terenie wyżej wymienionych miast odzyskano niepodległość. Ponadto otrzymają znicze, które zostaną zapalone na grobach bohaterów. Celem akcji jest utrzymanie pamięci o ludziach, którzy oddali życie za ojczyznę

Akcja odbędzie się w dniach od 31 października do 11 listopada 2018 r. Ma ona na celu zachęcenie osób odwiedzających cmentarze do udania się na groby obrońców Ojczyzny.

Źródło: rzeszow.ipn.gov.pl

31-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zapal-znicz-bohaterowi-akcja-rzeszowskiego-ipn-u-oraz-zwiazku-strzeleckiego-strzelec-6629