REKLAMA

Zamek w Łańcucie, czy w Krasiczynie? Wybierz turystyczny hit Podkarpacia!

PODKARPACIE. Sanocki Skansen po raz kolejny został wytypowany jako perełka turystycznego Podkarpacia. Polska Organizacja Turystyczna zaprasza do udziału w głosowaniu, w którym spośród 5 zgłoszonych miejsc wybrany zostanie HIT Podkarpacia.

Głosy oddawać można na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej od 2 do 15-go sierpnia.

W konkursie udział biorą:

Bieszczadzki Park Narodowy
Istnieje od 1973 r. Obejmuje swoim zasięgiem najciekawsze krajobrazowo i przyrodniczo partie górskie polskiej części Bieszczadów Zachodnich, o łącznej powierzchni 29 200 ha. Z tego ścisłą ochroną objęto 3 045 ha – cały obszar połonin i najwyższych szczytów.
Blisko 80 proc. obszaru parku zajmują lasy, najczęściej bukowe, z domieszką jodły i jaworu. W piętrze połonin, będących jedną z największych atrakcji przyrodniczych i turystycznych, rośnie wiele rzadkich roślin wysokogórskich, charakterystycznych dla wschodnich Karpat.

ZAGŁOSUJ!

Skansen w Sanoku
Wymieniany jest wśród najbardziej znanych muzeów typu skansenowskiego w Europie. Posiada bogate zbiory. Usytuowanie na prawym brzegu Sanu u podnóża Gór Sanocko-Turczańskich, wiernie oddaje typowe dla Podkarpacia naturalne ukształtowanie terenu i występującą na tym obszarze roślinność.+

1_25

Drewniane świątynie w regionie Karpat – UNESCO
Zlokalizowane są w północnej strefie Karpat Zachodnich. Najstarsze zachowane drewniane cerkwie w obszarze polskich i ukraińskich Karpat pochodzą z końca XV i początku XVI wieku. Świątynie te stanowią najdoskonalsze osiągnięcia drewnianej architektury cerkiewnej swych czasów, do dziś zdumiewając skomplikowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Różnorodność form i typów, doskonałość ciesielskich rozwiązań konstrukcyjnych oraz odmienność.

Łańcut – zamek, park, powozownia
Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji.

Renesansowe zamki w Krasiczynie i Baranowie Sandomierskim
Perły polskiego renesansu – rezydencja w Krasiczynie z unikatowymi attykami i sgraffitami, których powierzchnia zajmuje łącznie 1 ha, oraz manierystyczny zamek w Baranowie Sandomierskim– zwany „Małym Wawelem” z powodu pięknych arkad otaczających dziedziniec, to unikalne zabytki architektoniczne województwa podkarpackiego.

źródło: Polska Organizacja Turystyczna

04-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zamek-w-lancucie-czy-w-krasiczynie-wybierz-turystyczny-hit-podkarpacia