REKLAMA

ZAMACH W BRUKSELI: Ranni dwaj mieszkańcy Podkarpacia

W zamachu terrorystycznym, do którego doszło w Brukseli, ucierpiało trzech Polaków. Dwóch z nich to mieszkańcy naszego województwa. Polskie służby kontaktują się z rodzinami poszkodowanych.

1

foto: mężczyźni podejrzani o przeprowadzenie zamachów w Brukseli

Informację podał europoseł Stanisław Ożóg. Jedną z osób, które ucierpiały w zamachu jest mieszkaniec Rzeszowa. Jego stan zdrowia jest stabilny.

Druga ranna osoba również jest z Podkarpacia, ale nie pochodzi z Rzeszowa. Polskie służby konsularne są w stałym kontakcie z rodzinami poszkodowanych w zamachu w Brukseli.

Jak twierdzi belgijska policja, winnymi zamachów na lotnisku Zaventem oraz w pobliżu stacji metra Maelbeek są bracia Khalid i Ibrahim el-Bakraoui. Ten pierwszy działał na lotnisku, drugi wysadzał w okolicach metra.

W zamachu zginęło co najmniej 34 osoby, a ponad 200 zostało rannych.

Dzisiaj około godziny 11:00 zatrzymano 25-latka, który pomagał braciom w organizacji zamachu. Jak podają media, zamachowcy z Belgii są prawdopodobnie powiązani z tymi, którzy przeprowadzali ataki pod koniec zeszłego roku w Paryżu.

Do zamachów w Belgii przyznało się Państwo Islamskie deklarując, że “najgorsze jeszcze nadejdzie”.

(az)

23-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zamach-w-brukseli-ranni-dwaj-mieszkancy-podkarpacia-az003