REKLAMA

Zalew w Rzeszowie będzie odmulony

RZESZÓW. Zalew w Rzeszowie w okresie wakacyjnym staje się miejscem rekreacyjnym, na który przybywają tłumy. Niestety, woda nie nadaje się do kąpieli, dlatego postanowiono zalew odmulić.

Problem z mułem w wodzie mają również żeglarze oraz kajakarze, ponieważ łódki coraz częściej wpadają na mieliznę. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie, czyli właściciel zalewu przygotowuje się do jego odmulenia.

zamulenie

 

ZDJ.: sxc.hu

 

Pismo, w którym  Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie zapowiada odmulenie, dotarł do Ratusza w zeszłym tygodniu.

Jednak do odmulenia zalewu prowadzi kręta droga. najpierw trzeba złożyć wniosek o decyzję środowiskową. RZGW chce zrobić to do czerwca. Trzeba będzie też przygotować raport oddziaływania inwestycji na środowisko, co może potrwać kilka miesięcy. Istnieje również obawa o reakcję ekologów, którzy protestowali, kiedy ostatnio chciano odmulać zalew.

Akcja odmulania zalewu przewidziana jest na przyszły rok. Urzędnicy planują też zakup refulera, który zostałby na stałe na Wisłoku.

 

16-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zalew-w-rzeszowie-bedzie-odmulony