REKLAMA

Załagodzenie sporu w szpitalu przy Lwowskiej? Jest oświadczenie zarządu województwa!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W środę Zarząd Województwa Podkarpackiego rozmawiał ze związkami zawodowymi pielęgniarek w sprawie konfliktu w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim numer 2 w Rzeszowie. Zarząd zdecydował, że zwróci się do dyrektora Bałaty z żądaniem wycofania zwolnień dyscyplinarnych dla dwóch pielęgniarek oraz wycofania pozwów sądowych.

IMG_7834

Foto: UMWP / zdjęcie poglądowe

Zarząd Województwa Podkarpackiego wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że “zwróci się do dyrektora Krzysztofa Bałaty o polubowne rozwiązanie sprawy”.

Związek Pielęgniarek Operacyjnych i Anestezjologicznych (ZPOiA) oraz Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP) chcą, by dyrektor cofnął zwolnienia dla dwóch pielęgniarek, Katarzyny Ciury oraz Joanny Buż – przewodniczącej i wiceprzewodniczącej ZPOiA. Związki nie zauważyły przeciwwskazań do takiej decyzji dyrekcji. Kolejnym ich żądaniem jest wycofanie przez dyrektora placówki pozwu sądowego oraz zapłaty 20 tysięcy złotych na cel społeczny wobec pielęgniarki Sylwii Rękas, przewodniczącej OZZPiP.

Zarząd Województwa Podkarpackiego skieruje się do dyrektora Krzysztofa Bałaty o cofnięcie opisanych wyżej zwolnień, a także o wycofanie pozwów sądowych. Ponadto zarząd będzie nakłaniał Krzysztofa Bałatę o wypłatę pieniędzy z tytułu Ogólnych Warunków Ubezpieczenia dla pielęgniarek i położnych.

Dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego w Rzeszowie dotychczas nie uznawał żądań związków, twierdząc, że działają one na niekorzyść dobrego imienia placówki. To pierwszy zwrot w całym konflikcie. Do tej pory zarząd chwalił działania dyrektora w zakresie finansów, podkreślając, że zniwelował on szpitalne długi.

Poniżej pełna treść środowego oświadczenia (treść oryginalna):
Wspólne oświadczenie Związków Zawodowych i Zarządu Województwa Podkarpackiego.

Zarząd Województwa zwróci się do Dyrektora Krzysztofa Bałaty o polubowne rozwiązanie sprawy, pomimo iż termin komisji pojednawczej minął. W szczególności w zakresie możliwości wycofanie zwolnień dyscyplinarnych dla Pani Katarzyny Ciury jak i Pani Joanny Buż oraz wycofanie pozwów sądowych w tych sprawach.

Zarząd Województwa, po rozmowach w dniu dzisiejszym, zarekomenduje Dyrektorowi Krzysztofowi Bałacie wypłatę od września 2018 r. spornych dodatkowych środków z tytułu OWU dla pielęgniarek i położnych. Szczegóły wypłaty zostaną omówione z pracodawcą.

Zarząd Województwa liczy również na polubowne rozwiązanie sprawy Pani Sylwii Rękas w kwestii spornej jej wypowiedzi.

W momencie rozwiązania powyższych spraw zaistniałe do dnia dzisiejszego pozwy w stosunku do Związków Zawodowych staną się bezzasadne.

Informacje w powyższych sprawach zostaną przekazane Związkom Zawodowym do dnia 31 stycznia 2020r. do godziny 10:00.

Źródło: UMWP, red.

30-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zalagodzenie-sporu-w-szpitalu-przy-lwowskiej-jest-oswiadczenie-zarzadu-wojewodztwa-6992-00r2kc