REKLAMA

Zakończono modernizację nadajnika Sucha Góra

RZESZÓW, REGION / PODKARPACIE. 10 grudnia firma Emitel zakończyła modernizację nadajnika na Suchej Górze, który umożliwia odbiór programów telewizji cyfrowej (DVB-T) oraz cyfrowego radia (DAB+). Występujące w ostatnim czasie problemy techniczne z odbiorem telewizji nie powinny już występować.

1024px-TV_tower_Sucha_Góra

Foto: Stanislaw Szydło / Wikimedia Commons

Firma Emitel, która odpowiada za nadajniki telewizji cyfrowej i radia cyfrowego na Suchej Górze, 10 grudnia o godzinie 05:00, przełączyła wszystkie programy na główny system antenowy. System posiada parametry zapewniające wysoką jakość sygnału multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej i został przygotowany do zmian w nadawaniu, które nastąpią w 2022 roku.

Jak podaje Emitel, wcześniej, mając na uwadze widzów z Podkarpacia i czas potrzebny na przeprowadzenie trudnych prac remontowych, przełączył na nadawanie programów telewizyjnych i radiowych na system rezerwowy, co wiązało się w przypadku części widzów z obniżeniem siły sygnału.

Remont był złożonym technicznie działaniem i wymagał dużego zaangażowania ze strony specjalistów Emitel, pracy w bardzo trudnych warunkach pogodowych, w niestandardowych godzinach pracy, w reżimie sanitarnym związanym z pandemią COVID-19. Między innymi prowadziliśmy prace na wysokości do 147 m n.p.t, używając ciężkiego sprzętu zdolnego instalować na wysokości elementy ważące około 3 ton. W trosce o widzów i słuchaczy robiliśmy wszystko co w naszej mocy aby prace zakończyć jak najszybciej – mówi Jerzy Godek, Członek Zarządu ds. Techniki Emitel S.A.

Radiowo Telewizyjne Centrum Nadawcze RTCN Rzeszów/Sucha Góra emituje programy radiowe i telewizyjne dla około 900 tysięcy mieszkańców Podkarpacia.

Okresowa konserwacja i modernizacja konstrukcji oraz urządzeń na wszystkich obiektach nadawczych pozwala na wyeliminowanie ryzyka poważnych awarii i utraty możliwości całkowitego odbioru sygnałów radia i telewizji, a przez to na utrzymanie najwyższej jakości świadczonych usług. Zmiany są także związane z kolejnym etapem projektu tzw. refarmingu pasma 700 mhz, którego celem jest zwolnienie częstotliwości na potrzeby telefonii piątej generacji.

– W przypadku, gdyby widzowie i słuchacze mieli problemy techniczne, prosimy o skontaktowanie się z naszą infolinią: 12 627 32 80 – nasi konsultanci pomogą w rozwiązaniu zgłoszenia – dodaje Emitel.

Źródło: Biuro Prasowe Emitel

10-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zakonczono-modernizacje-nadajnika-sucha-gora-5306-00r2kc