REKLAMA

Zakładanie spółdzielni sposobem na bezrobocie?

RZESZÓW/ PODKARPACIE. Nasze województwo plasuje się w czołówce regionów, w których zakładane są spółdzielnie przez bezrobotnych. Jesteśmy na trzecim miejscu!

pencils-and-pens-1265010-m

ZDJ.: sxc.hu

Na spółdzielnię można otrzymać nawet kilkadziesiąt y złotych bezzwrotnej dotacji. Warunkiem jednak jest utrzymanie spółdzielni przez rok. Trzeba tez pamiętać, że pomimo tego, że spółka działa dla zysku, nadwyżka pieniędzy nie może być przeznaczona dla członków. Pieniądze można jednak wykorzystać w inny sposób, tzn. zainwestować w sprzęt, czy zapisać się na jakieś kursy, czy szkolenia.

Na Podkarpaciu takich spółdzielni jest prawie sto, w tym ok 70 % z nich radzi sobie bardzo dobrze na rynku pracy. Plasuje to nasze województwo na trzecim miejscu, zaraz za Wielkopolską i Mazowszem.

Bezrobotni zakładają rożne rodzaje spółdzielni: gastronomiczne, opiekuńcze, przede wszystkim nad osobami starszymi lub dziećmi czy budowlane. Dzięki temu mają pracę, mogą się też rozwijać.

02-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zakladanie-spoldzielni-sposobem-na-bezrobocie