REKLAMA

Zakład Nauk o Człowieku będzie gotowy w lipcu. URz będzie kształcił studentów medycyny!

RZESZÓW.  Skanska kończy budowę obiektu, który będzie służył przyszłym studentom medycyny w Rzeszowie. Koszt inwestycji wraz z wyposażeniem to blisko 23 mln zł.

URz 8 czerwca rozpoczął rekrutację na kierunek lekarski. Przyjmie po 60 studentów na studia dzienne i w trybie zaocznym.

Warunkiem kształcenia przyszłych lekarzy jest odpowiednia baza dydaktyczno-badawcza i taką, na zlecenie Uniwersytetu Rzeszowskiego, realizuje Skanska. – Budowa Zakładu Nauk o Człowieku to ważny krok do uruchomienia na Uniwersytecie Rzeszowskim kierunku lekarskiego – podkreśla Prorektor ds. rozwoju Dr hab. inż. Czesław Puchalski, prof. UR.

Zakład Nauk o Człowieku powstaje u zbiegu ulic Zenitowej i Leszka Czarnego, w okolicy Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie.

Uruchomione zostaną w nim cztery jednostki: Anatomia Prawidłowa i Patologiczna Człowieka, Histologia z Embriologią oraz Medycyna Sądowa.

W chwili obecnej trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku oraz roboty drogowe i prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół obiektu. Powstają tu m.in. chodniki, trawniki, ławki i stojaki na rowery. – Trwa montaż wyposażenia stałego budynku czyli stołów sekcyjnych, stołów do analizy wycinków histopatologicznych oraz mebli ze stali nierdzewnej będących na wyposażeniu sal sekcyjnych i pomieszczeń pomocniczych. Instalujemy także wyposażenie łazienek  – informuje Bartosz Ostrowski, kierownik budowy, Skanska.

W całości wykończona jest już Aula wykładowa znajdująca się na parterze budynku oraz sala seminaryjna. – Przed nami dostawa i rozstawienie pozostałych mebli będących na wyposażeniu budynku – dodaje Bartosz Ostrowski.

 

fot. Skanska

Zakład Nauk o Człowieku. fot. Skanska

Zakład Nauk o Człowieku jest budynkiem z dwiema kondygnacjami nadziemnymi i jedną podziemną. Powstał na działce o powierzchni 0,65 hektara. – Kubatura obiektu to14 tys. m³, a powierzchnia użytkowa wynosi ponad 2,3 tys. m² – mówi Andrzej Janora, Menadżer Projektu, Skanska. – Budynek ma prawie 14 m w najwyższym punkcie, 93 m długości i 15 m szerokości. Zakres prac, które wykonała Skanska, obejmuje także wyposażenie sal i laboratoriów dydaktycznych. Skanska jest także odpowiedzialna za zagospodarowanie terenu wokół obiektu.

Prace potrwają do końca czerwca br.

foto. nagłówek: flickr.com/Alex E. Proimos

19-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zaklad-nauk-o-czlowieku-bedzie-gotowy-w-lipcu-urz-bedzie-ksztalcil-studentow-medycyny