REKLAMA

Zakład Karny w Rzeszowie pomaga schronisku “Kundelek”

RZESZÓW / PODKARPACIE. Funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej zbierają karmę dla psów i kotów – podopiecznych rzeszowskiego schroniska “Kundelek”. Akcja “Puszka z puszki” polega na tym, że każdy może przynieść karmę i wrzucić ją do specjalnych pojemników przy wejściu do Zakładu Karnego w Rzeszowie.

zakladkarny
Foto: Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Rzeszowie

Od 13 stycznia każda osoba wchodząca na teren Zakładu Karnego w Rzeszowie może natknąć się przy wejściu do jednostki na kosz z wizerunkiem psa i kota. Kosze są przeznaczone na karmę dla zwierzaków z rzeszowskiego schroniska „Kundelek”. Akcja “Puszka z puszki” jest częścią kampanii #ResortSprawiedliwościPomaga.

W Rzeszowie, w ramach akcji “Puszka z puszki”, funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej zbierają karmę dla zwierząt, które tymczasowe schronienie znaleźli w rzeszowskim schronisku „Kundelek”. Zakład Karny w Rzeszowie współpracuje ze schroniskiem od wielu lat. Niejednokrotnie przekazywane tam były zużyte koce i materiały do ocieplania kojców, a funkcjonariusze angażowali się w pomoc przebywającym tam zwierzętom.

Do wybuchu pandemii w schronisku zatrudniona była grupa skazanych, którzy pomagali w bieżących pracach. Niestety pandemia i wszechobecne zasady reżimu sanitarnego sprawiły, że pomoc ta jest dużo trudniejsza. Chcąc ułatwić to zadanie wszystkim chętnym, organizatorzy akcji zorganizowali zbiórkę karmy dla przebywających w schronisku psiaków i kotów.

Organizatorami akcji są Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Rzeszowie, Zakład Karny w Rzeszowie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników SW w Rzeszowie.

Przy wejściach do jednostki penitencjarnej stanęły oznakowane logo akcji kosze, do których można wrzucać zakupione produkty. Ci, którzy nie chcą przynosić karmy mogą wspomóc akcję wrzucając dowolny datek do skarbonki – puszka karmy to koszt około 3 złotych więc liczy się każda złotówka. Za zebrane pieniądze zostanie zakupiona karma dla zwierzaków, która – wraz z tą zebraną do koszy – zostanie przekazana do schroniska początkiem lutego.

Źródło: Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Rzeszowie

15-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zaklad-karny-w-rzeszowie-pomaga-schronisku-kundelek-5768-00r2kc