REKLAMA

Zagrożenie epidemiologiczne na lotnisku w Jasionce – “PATROL-18”

Groźna choroba zakaźna na pokładzie, podczas rejsu do Rzeszowa? Tym razem nie była to realna sytuacja. Służby z terenu Podkarpacia ćwiczyły na terenie Portu Lotniczego „Rzeszów – Jasionka” postępowanie na wypadek zagrożenia epidemiologicznego.

303-172890

Foto: Podkarpacka Policja

W dniach 15-18 października 2018 r. odbywają się ogólnopolskie ćwiczenia Krajowego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania (KSWSiA) pod kryptonimem „PATROL-18”. Głównym celem ćwiczenia jest doskonalenie funkcjonowania wybranych elementów wchodzących w skład KSWSiA podczas działania w warunkach zagrożenia skażeniami i skażeń.

W ćwiczeniu “PATROL-18” uczestniczy około 3000 żołnierzy, funkcjonariuszy Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz pracowników zajmujących się problematyką zarządzania kryzysowego. Łącznie w ćwiczenie zaangażowanych jest 250 podmiotów, w tym z resortów obrony narodowej, spraw wewnętrznych i administracji, zdrowia, środowiska, gospodarki morskiej, rolnictwa, finansów, a także 16 wojewódzkich centrów zarządzania kryzysowego.

We wtorek na terenie Portu Lotniczego „Rzeszów – Jasionka” został przeprowadzony praktyczny epizod reagowania i prowadzenia działań w sytuacji wystąpienia zagrożenia epidemiologicznego. Scenariusz ćwiczeń przewidywał podejrzenie wystąpienia choroby wysoce zakaźnej na pokładzie samolotu wykonującego lot rejsowy do Jasionki k/Rzeszowa.

Źródło: Podkarpacka Policja

17-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zagrozenie-epidemiologiczne-na-lotnisku-w-jasionce-patrol-18-428