REKLAMA

Ania pojedzie na Eurowizję? Zagłosuj na talent!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Już 15 października głosujcie na Anię Dąbrowską – uczennicę Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, która weźmie udział w krajowych eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2016.

f

foto: www.rzeszow.pl

15 października w TVP 1 obejrzymy występy dziesięciu finalistów. To widzowie, wysyłając SMS-y, zdecydują kto wygra i będzie reprezentował Polskę 20 listopada na Junior Eurovision Song Contest na Malcie.

Finał 14. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci (Junior Eurovision Song Contest) odbędzie się 20 listopada 2016 na Malcie. Jest organizowana od 2003 roku. Do tej pory Polska dwa razy brała udział w konkursie – w 2003 i 2004 roku. Teraz, po 12 latach przerwy Telewizja Polska organizuje preselekcje do konkursu – dziesięcioro kandydatów w wieku 9 – 14 lat usłyszymy 15 października 2016 roku podczas krajowych eliminacji.

Ania Dąbrowska jest uczennicą Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pracuje pod kierunkiem Anny Czenczek – dyrektor tej szkoły oraz pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”. Podczas eliminacji wykona rockową piosenkę pt. „Fryzurka”, do którego słowa napisał Maciej Sieklucki, a muzykę Jarek Babula.

Ania w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie Ania rozwija swoje pasje i zainteresowania, pracując nad emisją głosu, interpretacją piosenki, ruchem scenicznym z elementami gry aktorskiej, dykcją, ubiorem scenicznym i uczy się zasad charakteryzacji. Bierze udział w licznych koncertach okolicznościowych i autorskich spektaklach wokalno – tanecznych Centrum Sztuki Wokalnej, które na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny Rzeszowa i Podkarpacia.

W Ani wielki talent widzą tacy wokaliści jak: Marek Piekarczyk, Halinka Młynkova, Ania Dąbrowska, Grzegorz Hyży i Ania Wyszkoni. Ma za sobą wspólne występy na koncertach m.in. z Grzegorzem Hyżym i Skaldami. Ponadto koncertowała m.in. podczas Festiwalu Kultury Polonijnej „Dźwięki, które łączą” w Hanowerze i podczas XII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” 2016. Brała także udział w nagraniu piosenki i teledysku Mieczysława Szcześniaka pt. „Jest jeden świat”.

Reprezentując Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie od czterech lat uczestniczy i zdobywa najwyższe nagrody w wielu przeglądach piosenki międzyszkolnej, gminnej, powiatowej, konkursach wojewódzkich, ogólnopolskich oraz międzynarodowych, wyśpiewała m.in. Grand Prix oraz I miejsce w Przeglądzie Piosenki Filmowej w Języku Angielskim w Birczy, Nominację na Międzynarodowy Festiwal „Eurojurmala” na Łotwie, Srebrną Nutkę (II miejsce) w Międzynarodowym Festiwalu „Majowa Nutka” w Częstochowie, uczestnictwo w ścisłym Finale Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytacji, Pieśni i Poezji Patriotycznej w Warszawie, I miejsce w XX Polsko – Niemieckim Festiwalu Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej „Razem we wspólnej Europie” w Monachium, I miejsce w V Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek Katarzyny Sobczyk „O Złotą Różę Małego Księcia” w Tyczynie, I miejsce oraz Nagrodę Publiczności w IV Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Wokalnym, I miejsce w III Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Wokalnym.

źródło: www.rzeszow.pl

04-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zaglosuj-na-talent-ania-pojedzie-na-eurowizje