REKLAMA

Zaginięcię 85-latka. Straż graniczna i “Jano” na tropie

LUBACZÓW. 85-latek z Borowej Góry (gm. Lubaczów) wyszedł w sobotę z domu i oddalił się w nieznanym kierunku. Po interwencji rodziny i zawiadomieniu policji, do akcji wkroczyła również straż graniczna z psem tropiącym.

hh

foto: archiwum Rzeszów24.pl

Starszy mężczyzna wyszedł z domu i prawdopodobnie zgubił drogę powrotną. Szukać zaczęli go jego najbliżsi. Następnie wezwali policję, która powiadomiła o sytuacji straż graniczną. Zagrożenie było o tyle poważne, że 85-latek nie był samodzielny i miał problemy zdrowotne. Dodatkowe utrudnienie stanowiła zła pogoda.

Funkcjonariusze policji bardzo szybko rozpoczęli intensywne poszukiwania. W teren skierowano także  pojazd obserwacyjny z placówki SG w Lubaczowie i przewodnika z psem tropiącym ze SG z Horyńca – Zdroju.

Najpierw sprawdzono najbliższą okolicę i miejsca gdzie chory mężczyzna mógł się schronić. Około godz. 02.40 dwuletni owczarek niemiecki „Jano” podjął trop.

Pies prowadził przewodnika drogą, a następnie lasem w kierunku miejscowości Młodów. Po trzech kilometrach pies odnalazł leżącego w lesie zaginionego mężczyznę.  85-latek był przemoczony, zziębnięty i nie mógł poruszać się o własnych siłach.

Funkcjonariusze natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe. Staruszek przewieziony został do szpitala w Lubaczowie. Jego stan zdrowia jest stabilny.

(az)

źródło: BOSG

09-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zaginiecie-85-latka-straz-graniczna-i-jano-na-tropie-az003