REKLAMA

ZACZERNIE. Prezentacja urządzenia wykrywającego SARS-CoV-2 z oddechu! (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

ZACZERNIE. Prezentacja urządzenia wykrywającego SARS-CoV-2 z oddechu! (VIDEO, ZDJĘCIA)

ZACZERNIE / PODKARPACIE. – To jest naprawdę rewolucja, chcę wyrazić ogromną radość, że ona dzisiaj dzieje się w Polsce – podkreślił Prezydent Andrzej Duda podczas czwartkowej prezentacji urządzenia firmy ML System do wykrywania koronawirusa z oddechu w ciągu mniej niż 10 sekund. Prezentacja odbyła się w siedzibie firmy, która znajduje się w podrzeszowskim Zaczerniu.

dwnld1905315045

Dziś prezentowany jest najnowszy produkt firmy – urządzenie wykrywające COVID-19 z oddechu. Mam nadzieję, że to odkrycie ułatwi życie społeczeństwom na całym świecie – zaznaczył prezydent Andrzej Duda, dodając, że to urządzenie jest niezwykłym przykładem innowacyjnej myśli.

Andrzej Duda podkreślał, że stworzenie urządzenia w prowadzonej przez młodych ludzi podrzeszowskiej firmie, która ma swoje centrum badawczo-rozwojowe jest wielką dumą nie tylko Podkarpacia, ale całej Polski. – Wierzę, że po badaniach klinicznych, które wkrótce ruszą,  urządzenie to będzie mogło trafić do masowej produkcji i mam nadzieję rozsławi firmę na całym świecie – mówił Andrzej Duda.

Na naszych oczach dokonuje się rewolucja w walce z koronawirusem; wierzymy, że nasze urządzenie do wykrywania koronawirusa z oddechu będzie miało masowe zastosowanie i pozwoli na szybkie pokonanie epidemii – powiedział z kolei Prezes ML System Dawid Cycoń.

W styczniu 2020 roku firma ML System S.A. – polski producent modułów fotowoltaicznych i systemów BIPV była jednym z Wystawców PWG podczas wydarzenia „Od COP do Gospodarki 4.0” w Stalowej Woli. W listopadzie 2018 roku prezydent odwiedził siedzibę firmy ML System S.A. Natomiast w 2016 roku firma została laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.

Źródło: prezydent.pl, Kancelaria Prezydenta / Facebook

Zdjęcia: Jakub Szymczuk / KPRP


11-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zaczernie-prezentacja-urzadzenia-wykrywajacego-sars-cov-2-z-oddechu-video-zdjecia-8995-00r2kc