REKLAMA

Zabójstwo w Rzeszowie! Syn poderżnął gardło ojcu

RZESZÓW / PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów postawiła 36-letniemu mężczyźnie zarzut zabójstwa. Oskarżony w bloku przy ulicy Krakowskiej poderżnął gardło własnemu 57-letniemu ojcu. Mężczyzna przyznał się do winy, został aresztowany, grozi mu do nawet dożywocie.

303-193264
Foto: Podkarpacka Policja

W czwartek (8 października br.) około godziny 14:00, policjanci zostali zawiadomieni o rannym mężczyźnie leżącym na klatce schodowej bloku przy ulicy Krakowskiej, w pobliżu galerii handlowej “Nowy Świat”. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził jego zgon. Policjanci pod nadzorem Prokuratora Rejonowego dla miasta Rzeszów prowadzili na miejscu czynności.

Obrażenia mężczyzny wskazywały na możliwy udział osób trzecich. Prokurator zdecydował o zabezpieczeniu ciała do dalszych badań. Funkcjonariusze do wyjaśnienia zatrzymali 36-letniego syna zmarłego, który mógł mieć związek ze śmiercią ojca.

W sprawie trwały ustalenia mające wyjaśnić szczegółowe okoliczności zdarzenia. Przeprowadzono oględziny, przesłuchano też świadków zdarzenia.

Po ogłoszeniu zarzutu i przesłuchaniu w charakterze podejrzanego, 36-latek przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu oraz złożył wyjaśnienia. Przeprowadzona sekcja zwłok 57-letniego mężczyzny wykazała, iż przyczyną zgonu było wykrwawienie spowodowane użyciem narzędzia ostrego – informuje Paweł Król, rzecznik prasowy Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.

W stosunku do 36-latka Sąd Rejonowy w Rzeszowie, na wniosek Prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Mężczyźnie za zarzucone przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy, niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Rzeszów, Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie

14-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zabojstwo-w-rzeszowie-syn-poderznal-gardlo-ojcu-6226-00r2kc