REKLAMA

JAROSŁAW. Zaatakował babcię nożem. Zatrzymany za usiłowanie zabójstwa

JAROSŁAW / PODKARPACIE. Jarosławscy policjanci zatrzymali 25-latka, który zaatakował swoją babcię raniąc ją nożem, po czym uciekł. Do zdarzenia doszło w niedzielę, w jednym z mieszkań na terenie Jarosławia. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.


Zdjęcie poglądowe / pixabay.com

W niedzielę po godz. 14, dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie Jarosławia, kobieta została ugodzona nożem. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze. 71-latka trafiła do szpitala. Policjanci ustalili, że tego czynu mógł dopuścić się wnuk seniorki, który po zranieniu jej nożem, uciekł z mieszkania.

Na miejscu pracował policyjny zespół dochodzeniowo-śledczy z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady. Przesłuchali także osoby, które mogły mieć jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia.

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego zajęli się poszukiwaniem sprawcy. Po około dwóch godzinach od zgłoszenia, zatrzymali młodego mężczyznę na terenie miasta. 25-latek został przewieziony do policyjnego aresztu.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu usiłowania zabójstwa babci.

Sąd Rejonowy w Jarosławiu na wniosek prokuratora oraz śledczych, zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za usiłowanie zabójstwa 25-latkowi grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat więzienia, albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

KPP Jarosław

11-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zaatakowal-babcie-nozem-zatrzymany-za-usilowanie-zabojstwa-5261