REKLAMA

Ładowarka do telefonów stanie w centrum miasta. Ty też możesz pomóc tworzyć lepszy Rzeszów.

RZESZÓW. Ogólnodostępna ładowarka do telefonów komórkowych ma stanąć w trasie podziemnej w Rzeszowie. Jej ustawienie zaproponował użytkownik nowej strony jaką uruchomił Urząd Miasta w Rzeszowie. Dzięki niej mieszkańcy mają zgłaszać swoje propozycję, które w przyszłości mogą zostać brane pod uwagę przez magistrat.

Portal internetowy www.dobrepomysly.erzeszow.pl został uruchomiony końcem stycznia tego roku. Miasto Rzeszów jest pierwszym magistratem w Polsce, które doczekało się takiej inicjatywy. Na portalu codziennie logują się nowi użytkownicy, którzy dodają do niego swoje pomysły. W sumie zalogowanych jest  już około 100. osób.

Platforma internetowa ma sprawić, że to mieszkańcy Rzeszowa będą podsuwać pomysły, które w późniejszej przyszłości będą mogły zostać realizowane w stolicy Podkarpacia. Wszyscy wspólnie mają tworzyć lepszy i Rzeszów. Strona ma działać na zasadach crowdsourcingu, czyli „czerpaniu z mądrości społeczeństwa”.

Na portalu swoje pomysły można dodawać w 3. projektach: Rowerowy Rzeszów – Pochwal się swoją trasą rowerową, Burza mózgów i Najlepsze miejsce dla studentów w Rzeszowie.

Swoje propozycje może zgłaszać każdy bez względu na wiek. Wystarczy jedynie poświęcić chwilę na zalogowanie się.

Na platformie internetowej można już m.in. zobaczyć takie pomysły jak: poprawiona sygnalizacja świetlna w centrum Rzeszowa w okolicy Galerii Rzeszów, uruchomienie większej ilości kierunków kształcenia na rzeszowskich uczelniach, stworzenie nowoczesnego igielitowego stoku narciarskiego , który działa bez śniegu, zorganizowanie ścieżek do nordick walkingu, biegania i jazdy rowerem, namalowanie ogromnych murali na blokach z wielkiej płyty, zorganizowanie więcej kursów nocnych MPK oraz ustawienie w centrum miasta ładowarki do telefonów komórkowych z której w nagłych wypadkach będzie mógł skorzystać każdy potrzebujący.

Władzom miasta spodobał się już jeden z pomysłów i zapowiedziano jego realizację. W pierwszej kolejności w trasie podziemnej zostanie postawiona ładowarka do telefonów. Chyba każdy z nas miał już przypadek, że jego komórka rozładowała się w najmniej oczekiwanym momencie, a była nam pilnie potrzebna. W Rzeszowie już wkrótce ten problem stanie się łatwy do rozwiązania.

komorka

Ty też masz jakąś ciekawą propozycję? Wejdź na www.dobrepomysly.erzeszow.pl i pomóż ulepszać Rzeszów.

ZDJ.: sxc.hu

 

 

 

19-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

za-pomoca-internetu-pomoz-tworzyc-lepszy-rzeszow-pierwszy-pomysl-mieszkancow-juz-zaakceptowany