REKLAMA

Za nami łańcuckie rozgrywki Turnieju motoryzacyjnego (ZDJĘCIA)

ŁAŃCUT / PODKARPACIE. Drużyna Zespołu Szkół nr 1 będzie reprezentować Łańcut na eliminacjach wojewódzkich XIX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Zwyciężyli oni w eliminacjach powiatowych zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Łańcucie.


Wczoraj (21 bm) odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Tradycyjnie miejscem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łańcucie. Uroczystego otwarcia dokonała Barbara Pilawa-Kraus – Wicestarosta Łańcucki, która życzyła wygranej wszystkim uczestnikom.

Na starcie eliminacji stanęły 4 zespoły z łańcuckich szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy rywalizowali rozwiązując test sprawdzający znajomość przepisów ruchu drogowego, a następnie w próbach sprawnościowych: jeździe samochodem z talerzem Stewarta po torze przeszkód, jeździe motorowerem po torze przeszkód i udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po podliczeniu wyników kolejnych konkurencji okazało się, że w eliminacjach zwyciężyli reprezentanci w składzie: Marcin Polak, Patryk Kluz i Maciej Cieleń pod opieką Macieja Hatalskiego.

Gratulacje i nagrody zwycięzcom oraz upominki wszystkim uczestnikom złożyli Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie kom. Grzegorz Błaszczyk, dyrektor MOSiR w Łańcucie Jerzy Hałka oraz przedstawiciele PZM Rzeszów Janusz Ner i Janusz Sieradzki.

W przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodów nieocenioną pomoc okazali po raz kolejny przedstawiciele Zarządu Okręgowego PZM w Rzeszowie, słuchacze i pracownicy Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łańcucie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łańcucie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie i Starostwo Powiatowe w Łańcucie, którym KPP Łańcut składa serdeczne podziękowania.

Należy podkreślić również wkład pracy uczniów i opiekunów wszystkich ekip startujących w eliminacjach. Wiedza i umiejętności nabyte podczas przygotowań i samych zawodów będą procentować bezpieczeństwem na drogach.

źródło: KPP Łańcut

22-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

za-nami-lancuckie-rozgrywki-turnieju-motoryzacyjnego-zdjecia