REKLAMA

Z Soliny do Zakopanego rowerem? Trwa zbiórka podpisów!

|

Z Soliny do Zakopanego rowerem? Trwa zbiórka podpisów!

REGION. Stowarzyszenie Aktywny Beskid zbiera podpisy pod internetową petycją, która popiera budowę trasy rowerowej z Soliny do Zakopanego. Jej długość ma mieć 256 kilometrów.

78969428_104041807753239_1747658210338144256_o

Foto: Stowarzyszenie Aktywny Beskid / Facebook

Miłośnicy rowerów chcą, by Solina została połączona ze stolicą Tatr specjalną “rowerostradą”.

Podkarpackie i małopolskie stowarzyszenia stworzyły internetowy list poparcia dla stworzenia trasy rowerowej, która połączy Solinę z Zakopanem. Trasa ma powstać w wyniku połączenia podkarpackich szlaków VELO Karpatia, Velo San, a także małopolskich Velo Dunajec i Velo Beskid.

W województwie podkarpackim akcję zbierania podpisów zainicjowało Stowarzyszenie Aktywny Beskid. Trasa w naszym regionie ma mieć początek w Sanoku, skąd przez dolinę Sanu zostałaby doprowadzona do Zagóza, Leska i wreszcie do Soliny.

W planach jest także połączenie trasy Velo San ze Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo w okolicach Dynowa. Trasy województwa podkarpackiego w połączeniu z trasami województwa małopolskiego, tj. Velo Beskid oraz Velo Dunajec, będą tworzyć docelową trasę rowerową Solina – Zakopane, która łącznie ma liczyć około 256 kilometrów.

Przed nami dużo pracy, aby powstała w/w trasa rowerowa. Każdy głos poparcia ma znaczenie i jest na wagę złota. Z Państwa wsparciem osiągniemy cel i w najbliższej przyszłości, wszyscy będziemy mieli możliwość jazdy rowerem w gronie rodziny oraz przyjaciół, bezpiecznymi drogami rowerowymi do tak atrakcyjnych turystycznie miejsc, jak Solina, czy Zakopane – czytamy w petycji.

Losy budowy trasy na Podkarpaciu w dużej mierze zależą od stanowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. List poparcia ma pokazać urzędnikom Zarządu Województwa Podkarpackiego, że mieszkańcy potrzebują i chcą takiej trasy.

Petycja jest dostępna TUTAJ.

23-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

z-soliny-do-zakopanego-rowerem-trwa-zbiorka-podpisow-5428-00r2kc