REKLAMA

Z Rzeszowa do Wiednia pociągiem! Nowa trasa od połowy grudnia

RZESZÓW / REGION. Od 15 grudnia będzie można podróżować pociągiem z Rzeszowa do Wiednia. Swoje kursy na trasie Przemyśl-Graz rozpocznie austriacki przewoźnik ÖBB.

20181024_CityjetTALENT3-OEBB-Bombardier

Foto: Austrian Federal Railways (ÖBB)

Dzięki współpracy PKP Intercity, austriackiej kolei Austrian Federal Railways (ÖBB) i Kolei Czeskich (České dráhy), 15 grudnia mieszkańcy Rzeszowa będą mogli dojechać do Wiednia za pomocą bezpośredniego połączenia kolejowego.

Pociągi wykonają kursy na trasie Przemyśl-Graz oraz Graz-Przemyśl. Połączenie to ma funkcjonować przez wszystkie dni tygodnia.

Ceny biletów na trasę z Wiednia do Przemyśla będą się zaczynać od 49,90 euro, czyli od około 213 złotych. Natomiast na całą trasę, z Grazu do Przemyśla, bilety będą kosztować od 59.90 euro, czyli od około 256 złotych – powiedział dla rzeszowskich Nowin Bernhard Rieder, rzecznik Kolei Austriackich ÖBB.

Pociąg będzie kolejno przejeżdżał przez: Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Łańcut, Rzeszów oraz Dębicę. Kursy z Przemyśla mają rozpoczynać się o godzinie 10:14, a o 11:24 pociągi tej linii dojadą do Rzeszowa. Przyjazd do stolicy Austrii planowany jest na 20:00. Do Grazu podróżni dostaną się około godziny 22:30.

Start trasy Graz-Przemyśl ma się odbywać o godzinie 5:28, do Wiednia pociągi będą docierały o 8:10, do Rzeszowa o 16:48, a w Przemyślu zameldują się o 17:56.

To nie wszystkie planowane nowości na kolejowej mapie Podkarpacia. Najwcześniej w czerwcu 2020 roku z Rzeszowa dojedziemy także do czeskiej Pragi. Chęć wprowadzenia trasy Przemyśl-Praga zadeklarował czeski prywatny przewoźnik RegioJet.

17-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

z-rzeszowa-do-wiednia-pociagiem-od-polowy-grudnia-ruszy-nowa-trasa-4076-00r2kc