REKLAMA

Z Rzeszowa do Rogoźnicy w 11 minut i to za 3 zł!

RZESZÓW. Uruchomione, a właściwie przywrócone, zostało połączenie dla przewozu pracowników zatrudnionych w Specjalnej Strefie Ekonomicznej “Rogoźnica”. Kolej zapewnia, że czas przejazdu z centrum Rzeszowa do Rogoźnicy zajmuje tylko 11 minut.

Pierwszy kurs ruszył dzisiaj o godzinie 6.12, bo między innymi  na taką godzinę zgłosili potrzebę pracownicy specjalnej strefy ekonomicznej. Kolejne będą w południe i wieczorem – mówi Krzysztof Pawlak z podkarpackiego oddziału Przewozów Regionalnych.

Pociąg uruchomiony został na trasach relacji: Rzeszów Gł. – Kolbuszowa – Rzeszów Gł (na pierwszą zmianę jedna para pociągów), Rzeszów Gł. – Głogów Młp. – Rzeszów Gł. (na drugą i trzecią zmianę po jednej parze pociągów), a na linii 91 uruchomione zostaną połączenia Rzeszów Gł. – Przeworsk – Rzeszów Gł. skomunikowane z pociągami  obsługującymi SSE „Rogoźnica”.

Na linii 71 zostanie uruchomiona dodatkowo nowa para pociągów w relacji Rzeszów Gł. – Tarnobrzeg – Rzeszów Gł., kursujących w godzinach popołudniowych.

Cena biletu jednorazowego to 3 zł (dla relacji Rzeszów-Głogów Młp.), miesięcznego – 99 zł.

Pociągi będą kursować od poniedziałku do soboty, z wyłączeniem niedziel i świąt. Korzystać z nich mogą wszyscy, nie tylko pracownicy strefy. Do nich jednak zostały dopasowane godziny odjazdów – dodaje Krzysztof Pawlak.

Zleceniodawcą uruchomienia połączeń jest Samorząd Województwa. Skąd pomysł?

To tak na prawdę nie jest nowy pomysł, ale przywrócenie połączenia, które kiedyś cieszyło się dużym powodzeniem wśród pracowników Zelmeru – mówi Tomasz Leyko, rzecznik prasowy marszałka. Linia miała być zawieszona m.in. z powodu problemów z określeniem podrzędności torów.

plakat_-_jpg

fot. przewozyregionalne.pl

 

02-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

z-rzeszowa-do-rogoznicy-w-11-minut-i-to-za-3-zl