Z piekła do nieba. Apklan Resovia Rzeszów wygrała z Lechem II Poznań

Apklan Resovia Rzeszów zwyciężyła w ligowym meczu z Lechem II Poznań. Rzeszowska drużyna przegrywała dwoma bramkami, ale ostatecznie sięgnęła po trzy punkty i pozostaje liderem II ligi.

5_7

Resovia Rzeszów już od 11. minuty musiała gonić wynik. Wtedy to bramkarza gospodarzy pokonał Filip Szymczak. Przed przerwą “Pasiaki” straciły drugą bramkę po uderzeniu Juliusza Letniowskiego.

Po zmianie stron rzeszowski zespół ruszył do ataku. Już na samym początku drugiej połowy Resovia kilka razy zagroziła bramce gości. W 54. minucie gola kontaktowego zdobył Daniel Świderski. Niewiele później, bo w 63 minucie Świderski został sfaulowany w polu karnym, co stworzyło Resovii szansę na wyrównanie. Rzut karny wykorzystał Kamil Radulj i w meczu było 2:2.

Pod koniec spotkania (w 87. minucie) faulowany w polu karnym gości był Adrian Dziubiński. Drugą jedenastkę dla gospodarzy zamienił na zwycięską bramkę Grzegorz Płatek.

Apklan Resovia – Lech II Poznań 3-2 (0-2)

0-1 Filip Szymczak (10),
0-2 Juliusz Letniowski (25)
1-2 Daniel Świderski (54),
2-2 Kamil Radulj (63, z karnego)
3-2 Grzegorz Płatek (86, z karnego).

Resovia: Filip Majchrowicz – Mateusz Geniec, Dawid Kubowicz, Sebastian Zalepa, Rafał Mikulec – Serhij Krykun, Szymon Kaliniec, Konrad Domoń (38 Grzegorz Płatek), Kamil Radulj (79 Radosław Adamski), Krzysztof Gancarczyk (38 Daniel Świderski) – Adrian Dziubiński (90 Karol Twardowski).

Lech II: Miłosz Mleczko – Jakub Pawlicki, Grzegorz Wojtkowiak, Mateusz Skrzypczak, Karol Smajdor (65 Arkadiusz Kaczmarek) – Tomasz Cywka, Juliusz Letniewski (77 Eryk Kryg), Timur Żamaletdinow (75 Ołeksandr Jacenko) – Tomasz Kaczmarek (70 Jakub Karbownik), Paweł Tupaj, Filip Szymczak.