REKLAMA

Radni nie chcą Marcina Fijołka w radzie miasta

RZESZÓW . Przed chwilą na sesji rady Miasta Rzeszowa została podjęta decyzja zmierzająca do wygaśnięcia mandatu najmłodszego radnego, Marcina Fijołka z PiS.

Marcin Fijołek utrzymywał, że miejsce zamieszkania, które podał przy okazji wyborów samorządowych, czyli ulica Hetmańska służy mu jako adres korespondencyjny. W dalszym ciągu przekonywał, że jego życie od wielu lat jest skoncentrowane w Rzeszowie, więc nie powinno być przesłanek do anulowania jego mandatu.

Do radnych Rozwoju Rzeszowa i części z PO, takie przekonania nie trafiły i zagłosowali za wygaśnięciem jego mandatu. Od głosu wstrzymali się tylko Andrzej Dec i Marcin Deręgowski.

Marcin Fijołek zapowiedział zaskarżenie uchwały do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie. – Jestem zaskoczony decyzją radnych. Liczę na pozytywne zakończenie sprawy – mówi.

W razie potrzymania decyzji przez sąd, na miejsce radnego wejdzie kolejna osoba z PiS, więc układ politycznych sił w RM nie ulegnie zmianie.

IMG_8662

24-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

z-ostatniej-chwili-radni-nie-chca-marcina-fijolka-w-radzie-miasta