REKLAMA

Koniec utrudnień za przejściem Medyka-Szeginie. Ukraińcy przesunęli się 30 km dalej.

PODKARPACIE. Blokada drogi za przejściem granicznym Medyka-Szeginie przesunęła się w głąb Ukrainy. Przejazd samochodów jest już znacznie ułatwiony. – Wszystkie samochody ciężarowe będziemy teraz kierować w tamtą stronę – mówi mjr Elżbieta Pikor, Rzecznik Prasowy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

medyka1

Dobra informacja dla kierowców samochodów ciężarowych którzy chcą przekroczyć granicę Polski z Ukrainą. Blokada która wczoraj popołudniu powstała na drodze za przejściem granicznym Medyka-Szegienie została przesunięta. Ludzie przenieśli się w głąb terytorium Ukrainy. – Sytuacja ta powoduje, że pojazdy mogą przemieszczać się przez granicę państwa. Podróżni powinni jednak liczyć się z możliwością utrudnień na szlakach komunikacyjnych po ukraińskiej stronie granicy – mówi rzecznik.

W dalszym ciągu, utrzymuje się jednak trwająca od wczoraj, blokada drogi do przejścia granicznego Korczowa-Krakowiec oraz Krościenko -Smolnica.

Na Podkarpaciu, bezproblemowo można jedynie przekroczyć granicę przez przejście graniczne Budomierz-Hruszew. Z tego przejścia mogą jednak korzystać tylko podróżujący samochodami osobowymi.

Podróżni są kierowani także na przejścia graniczne w województwie lubelskim w Zosinie i w Dorohusku. Natomiast, dojazd do przejścia Hrebenne-Rawa Ruska – po ukraińskiej stronie granicy jest zablokowany.

ZDJ.: arch. BOSG

20-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)