REKLAMA

Marszałek zamienił się z prezydentem. Miasto przejmuje budynek przy ul. Targowej

RZESZÓW. Zamiana dotyczy nieruchomości przy ulicach Targowej i Szpitalnej. Prezydent Tadeusz Ferenc dopłaci, ale mieszkańcy zyskają.

Władze Rzeszowa już w ubiegłym roku wystąpiły do marszałka z wnioskiem o zamianę nieruchomościami. Urząd miasta chciał przejąć w całości budynek przy ul. Targowej 1, który w ok. 70 proc. należy do województwa, a tylko w 30 proc. do gminy miasta Rzeszów. W budynku tym swoją siedzibę mają dwie jednostki organizacyjne miasta: Miejski Zarząd Dróg oraz Zarząd Zieleni Miejskiej.

Chcielibyśmy przenieść do niego pozostałe wydziały, które są “rozrzucone” po mieście, tak aby mieszańcom było wygodniej –  mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Starania zmierzające do przejęcia w całości budynku rozpoczęły się już w marcu 2012 r. W końcu się udały.

Na sesji sejmiku województwa radni wyrazili zgodę na zamianę nieruchomościami. Prezydent “weźmie” budynek przy ul. Targowej w całości, a w zamian odda marszałkowi działkę przy ul. Szpitalnej.

Działka została wyceniona na ponad 1 mln 545 tys, zł, wartość budynku: ok. 4 mln 95 tys. zł. Różnicę, czyli ponad 2 mln 549 tys. zł została podzielona na raty, którą w dwóch transzach miasto przekaże samorządowi województwa.

Kiedy przeprowadzka? Nie tak prędko. – Formalności potrawą około dwóch lat – mówi Chłodnicki.

sejmik_wojewodztwa_rzeszow_marzec_03

30-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

z-ostatniej-chwili-marszalek-zamienil-sie-z-prezydentem-miasto-przejmuje-budynek-przy-ul-targowej-2