REKLAMA

Z myślą o zapracowanych: noc konfesjonałów w Rzeszowie po raz drugi!

RZESZÓW / PODKARPACIE. 72 kapłanów w 12 konfesjonałach w 3 kościołach w nocy z Wielkiej Środy od 21.00 na Wielki Czwartek do 6.00 rano, będą czekać na tych z ostatniej chwili, może niezdecydowanych, poszukujących, a może zabieganych, pracujących do 22.00, by również i im dać szanse życia w Prawdzie którą jest Jezus. Szansę wyspowiadania się i przeżycia Wielkanocy prawdziwie.

Akcją koordynuje ks. Wiesław Rafacz z polecenia biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. Akcja ta wpisuje się również w festiwal wiary który w naszym mieście organizowany jest już 3 raz.

W tym roku kościołami stacyjnymi w czasie Nocy Konfesjonałów są: kościół Chrystusa Króla (ul. Ks. Jałowego), kościół Matki Bożej Saletyńskiej (ul. Dąbrowskiego) i kościół Podwyższenia Krzyża (ul. Krakowska)

noc konfesjonalow

Akcja organizowana jest od pięciu lat. 2 kwietnia 2010 roku została zorganizowana po raz pierwszy w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, by upamiętnić piątą rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. W 2012 roku do akcji włączyły się kolejne diecezje: sosnowiecka i lubelska. W tym jubileuszowym roku akcję prowadzi jedenastu koordynatorów z archidiecezji i diecezji: białostockiej, sosnowieckiej, bielsko-żywieckiej, opolskiej, lubelskiej, rzeszowskiej, zamojsko-lubaczowskiej, szczecińsko-kamieńskiej, warszawskiej, wrocławskiej i świdnickiej. Noc Konfesjonałów skierowana jest do osób zabieganych, zapracowanych oraz powracających na święta z zagranicy. Obecne czasy (presja pracy zawodowej, pogoń za zdobywaniem dóbr materialnych), powodują, że coraz więcej osób żyje na pograniczu wiary i niewiary. Im właśnie poświęcona jest dodatkowa służba kapłanów w konfesjonałach w intensywnym okresie Wielkiego Tygodnia.

materiał nadesłany
foto: flickr. com/Michael Peligro

konfesional

30-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

z-mysla-o-zapracowanych-noc-konfesjonalow-w-rzeszowie-po-raz-drugi