REKLAMA

Z czego wynika cena OC?

Cena OC może znacząco różnić się w zależności od tego, z jakiego towarzystwa ubezpieczeniowego korzystamy. Jednak na jego wpływ mają również inne czynniki, które omówimy w niniejszym artykule.

Cena OC – młodzi mają gorzej

Można powiedzieć, że za OC najwięcej płacą młodzi kierowcy. Przede wszystkim nie przysługują im żadne zniżki za bezkolizyjną jazdę. Niestety, jest to sytuacja, z którą każdy świeżo upieczony kierowca musi się zmierzyć. Istotną rolę odgrywa także pojemność silnika w naszym pojeździe.

Opłaty oc od pojemności silnika – tabela na ubezpieczeniaonline.pl pokazują nam, że ceny OC po uwzględnieniu wieku kierowcy kształtują się następująco:

  • pojemność do 1,0 l: 1553 zł,
  • 1,1 do 1,5 l: 1988 zł,
  • 1,6 do 1,9 l: 2233 zł,
  • 2,0 do 2,5 l: 2441 zł,
  • 2,6 do 3,0 l: 2740 zł,
  • 3,1 l lub więcej: 2860 zł.

Na szczęście każdego kolejnego roku młody kierowca będzie płacić mniej, o ile wykaże się bezkolizyjną jazdą. Trzeba jednak zrozumieć towarzystwa ubezpieczeniowe, to właśnie niedoświadczeni kierowcy są najczęściej sprawcami stłuczek czy nawet większych kolizji.

Jakie rzeczy wypływają na wysokość składki?

Nie tylko wiek kierowcy ma wpływ na wysokość płaconej przez nas składki. Istotna jest również marka i model samochodu. Towarzystwa ubezpieczeniowe bazują na statystykach i na ich podstawie szacują koszty ubezpieczenia.

Jak już wspomnieliśmy powyżej, ważna jest również pojemność silnika. Im jest ona większa, tym większą prędkość może osiągnąć pojazd, a co za tym idzie, zwiększa się ryzyko kolizji. Istotny jest również przebieg naszego auta. Jeśli posiadamy stosunkowo nowy samochód, ale jest on mocno wyeksploatowany, to cena OC również będzie większa.

Niektórych to dziwi, ale miejsce zamieszkania również ogrywa znaczenie. Kierowcy jeżdżący głównie po małych miejscowościach mają statystycznie mniejsze ryzyko udziału w kolizji. Poza tym towarzystwa ubezpieczeniowe sprawdzają, w jakich regionach dochodzi do największej ilości stłuczek i to również rzutuje na ostateczną cenę.

Żonaci kierowcy, którzy w dodatku posiadają dzieci, również mogą liczyć na lepsze warunki umowy. Badania pokazują, że takie osoby przeważnie jeżdżą bezpieczniej, dzięki czemu biorą udział w mniejszej ilości kolizji.
Z roku na rok przy bezkolizyjnej jeździe będziemy również osiągali lepsze zniżki. Lata bezpiecznej jazdy mogą zaowocować naprawę korzystną umową na OC.

Gdzie kupić ubezpieczenie?

Na kupnie OC możemy zaoszczędzić spore pieniądze. Zdecydowanie nie warto korzystać z pierwszej lepszej oferty, na jaką natrafimy. Skorzystajmy z możliwości jakie oferuje internet i wejdźmy na stronę https://www.ubezpieczeniaonline.pl/ranking-ubezpieczen/ubezpieczenia-komunikacyjne/0.html. Znajdziemy na niej ranking ubezpieczeń, dzięki któremu będziemy w stanie znaleźć najbardziej dopasowaną do naszych potrzeb ofertę. Czasami nie jesteśmy nawet świadomi tego, ile pieniędzy przepłacamy każdego roku, ponieważ jesteśmy przywiązani do jednego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Dlatego pamiętajmy o tym, aby zawsze najpierw sprawdzić oferty konkurencji. Może się okazać, że taką samą usługę możemy nabyć w atrakcyjniejszej cenie.

artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

 

24-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook