REKLAMA

Z Ambasadorem o Via Carpathia

RZESZÓW. Przebywający z dwudniową wizytą na Podkarpaciu Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP w Republice Słowackiej Tomasz Chłoń złożył wizytę Marszałkowi Województwa Podkarpackiego Władysławowi Ortylowi.

Rozmowę zdominowały kwestie związane z infrastrukturą drogową oraz budową szlaku drogowego Via Carpatia. Budowa wspominanego szlaku, nie tylko przyczyni się do poprawy dostępności komunikacyjnej regionów, ale przede wszystkim w dłuższej perspektywie czasu zwiększy ich aktywność gospodarczą.

IMG_7078

Marszałek Ortyl poinformował Ambasadora o planach uruchomienia połączeń lotniczych cargo na trasie Rzeszów-Miami.
– Plan uruchomienia połączenia cargo Rzeszów – Miami jest dla nas ogromnym wyzwaniem, ale także szansą na rozwój Podkarpacia i ościennych regionów polskich i zagranicznych. Będziemy intensyfikować działania w celu stworzenia pełnej infrastruktury transportowej i logistycznej, która zapewni profesjonalną obsługę zainteresowanych przedsiębiorstw.

IMG_7083

W rozmowie Ambasador zaznaczał, iż zauważa potrzebę promowania turystyki jako gałęzi gospodarki, która ma ogromne znaczenie dla regionów z uwagi na tworzenie nowych miejsc pracy. Podkreślił, iż podejmowane przez Ambasadę działania promujące Polskę, a przede wszystkim regiony przygraniczne mają na celu aktywizację turystów ze Słowacji, aby częściej wybierali Polskę jako kierunek wakacyjnych czy weekendowych destynacji.

Ambasador z uznaniem i zadowoleniem wypowiadał się na temat rozwijającej się współpracy Uniwersytetu Rzeszowskiego z uczelniami na Słowacji. Partnerstwa uczelni wyższych pozwalają bowiem nie tylko na wymianę myśli naukowych, ale także na lepsze poznanie innych krajów. Wizyta na Podkarpaciu była również okazją do odbycia spotkań z przedstawicielami Stowarzyszenia Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego Dolina Lotnicza.

IMG_7086

Paulina Bąk-Jachna
Oddział Współpracy Międzynarodowej
fot. Michał Mielniczuk

10-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

z-ambasadorem-o-via-carpathia