REKLAMA

Rzeszowski YouTuber zaatakował mężczyznę na streamie. Stanie przed sądem!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Mateusz D. – YouTuber występujący pod pseudonimem „Kiszak”, zaczepił, a w efekcie pobił mężczyznę spotkanego nad Wisłokiem. Patostreamer odpowie za to zdarzenie przed sądem.

Przechwytywanie_3

Foto: Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

W lipcu Mateusz D. z Rzeszowa, występujący na YouTube pod pseudonimem „Kiszak”, pobił człowieka. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Najpierw patostreamer robił sobie żarty z nietrzeźwego mężczyzny, a kiedy ten zrzucił mu czapkę – wściekł się, szarpał go i uderzył w twarz. Rozbawieni koledzy “Kiszaka” wszystko filmowali. Nagranie zamieścili w internecie.

Kiedy Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych powiadomił rzeszowską policję, “Kiszak” opublikował w internecie przeprosiny, w których wyjaśniał, że sam także był pijany. Co jednak nie wyjaśnia, dlaczego postanowił opublikować w internecie film ze zdarzenia.

Prokuratura w Rzeszowie zapowiedziała skierowanie do sądu aktu oskarżenia z powodu popełnienia przestępstwa z art. 157 par. 2 kk: „spowodowanie obrażenia ciała w postaci stłuczenia twarzy, stanowiących naruszenie czynności narządów ciała na okres trwający nie dłużej niż 7 dni, przy czym zarzucanego czynu dopuścił się działając w sposób umyślny, publicznie i bez powodu okazując rażące lekceważenie porządku prawnego”.

Ponadto Mateuszowi D. zostanie postawiony szereg zarzutów z kodeksu wykroczeń: publiczne używanie wulgaryzmów, spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, zakłócanie spokoju i porządku publicznego.

Źródło: Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

09-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

youtuber-pobil-mezczyzne-na-rzeszowskich-olszynkach-stanie-przed-sadem-6160-00r2kc