REKLAMA

XVI Dzień Papieski “Bądźcie świadkami miłosierdzia”

RZESZÓW / PODKARPACIE. XVI Dzień Papieski będzie obchodzony w tym roku 9 października, pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia!”. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Rzeszowa do wspólnego świętowania tego dnia do Parku Papieskiego, gdzie będą miały miejsce liczne atrakcje dla całych rodzin.

Jednym z głównych wymiarów pontyfikatu św. Jana Pawła II było ukazywanie zarówno Kościołowi jak i światu Boga, który jest bogaty w miłosierdzie. Stąd też hasło “Bądźcie świadkami miłosierdzia!”

Dzień Papieski 2016

Program:

  • 12.30 – 18.00 Wioska Papieska (kulinaria przygotowane przez Stowarzyszenie przyjaciół Ziemi Słocińskiej – poczęstunek dla uczestników wydarzenia), zabawy, atrakcje dla dzieci przygotowane przez Centrum Zabaw Fantazja (animacje z chustą Klanzy i tunelem dla najmłodszych, konkursy tematyczne, kalambury, zagadki, gry, malowanie twarzy, modelowanie balonów, pokaz dużych baniek mydlanych, poczęstunek dla dzieci), warsztaty plastyczne przygotowane przez instruktorów Rzeszowskiego Domu Kultury (malowanie eko toreb i tworzenie aniołków)
  • 15.00 – uroczysta Msza Święta w Katedrze Rzeszowskiej
  • 16.15 – list do Papieża Franciszka
  • 16.30 – koncert: oratorium „Szukam Was” w wykonaniu Patrycji i Jacka Kotlarskich. Program Oratorium pt. „Szukam Was” oparty jest na opublikowanym Testamencie Jana Pawła II. Na jego podstawie krakowski poeta i tekściarz Michał Zabłocki z okazji obchodów czwartej rocznicy śmierci Jana Pawła II napisał teksty pieśni zawartych w Oratorium. Muzykę zaś stworzyli młodzi kompozytorzy – Bartosz Tomaszek i Sebastian Perłowski, który zarazem zaaranżował to dzieło. Utwory przeplatane są oryginalnymi fragmentami testamentu Jana Pawła II, czytanymi przez rzeszowskiego aktora Ryszarda Szetelę.
  • 17.30 – koncert gospel: Brian Fentress, soliści i zespoły instrumentalne Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz chór VII warsztatów gospel w Rzeszowie
  • 19.00 – Błogosławieństwo

IMG_2095

Brian Fentress – dyrygent, wokalista, trener wokalny, kompozytor i producent. Artysta i instruktor muzyki działający w całej Ameryce i Europie. Brian ma ponad 20-letnie doświadczenie w pracy artystycznej i pedagogicznej. Poświęcił większość swojego życia na tworzenie muzyki i nauczanie zarówno amatorów jak i profesjonalistów.

Brian pochodzi z Detroit w USA. Urodził się w rodzinie wokalistów i muzyków. W bardzo młodym wieku jego rodzina zaczęła dostrzegać jego zdolności muzyczne. Od zawsze blisko związany był z kościołem, tam też rozpoczął współpracę z chórami i solistami. Wiele nauczył od mistrzów gospel takich jak Fred Hammond, James Hall, O’landa Drapper i Donald Lawrence. Jednocześnie doceniał i wykorzystywał inne gatunki muzyczne.

W liceum Brian został wprowadzony do muzyki klasycznej i rozwinął w sobie pasję do śpiewania w stylu bel canto. W ciągu zaledwie dwóch lat treningu klasycznego Brian otrzymał stypendium muzyczne Alabama A & M University. Studia ukończył z wyróżnieniem w 2003 roku z tytułem licencjata w Biznesie Muzycznym. W 2005 roku Brian zaczął podróżować po Europie prowadząc warsztaty gospel. W Polsce prowadził największe w historii naszego kraju warsztaty gospel, w których uczestniczyło aż 1020 osób. W tym samym czasie kontynuował naukę na Uniwersytecie w Phoenix, który ukończył ze stopniem magistra. W 2014 roku Brian postanowił dokończyć doktorat na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Brian cały czas kontynuuje swoją podróż po Europie i Ameryce Północnej – pracuje jako profesjonalny wokalista, dyrygent, trener i konsultant wokalny dla chórów chcących dodać muzykę gospel swojego repertuaru.

Jako wokalista Brain współpracował z artystami takimi jak: Aretha Franklin, Lyle Lovett, Cece Winans Kirk Franklin, Fred Hammond, Israel Houghton, Donnie McClurkin, Ezechiasza Walker i Kim Burrell i wielu innych. Jest wyjątkowym artystą, który z powodzeniem łączy naukę Ewangelii, muzykę klasyczną i jazzową, swoje wykształcenie, zdolności kompozycyjne i produkcyjne z ogromnym doświadczeniem jako solista i dyrygent. Brian znany jest ze swojej charyzmy, niesamowitej umiejętności przewodzenia, potężnych umiejętności wokalnych oraz bardzo pozytywnej energii i otwartości.

gospel_plakat_ 2016

materiały nadesłane

06-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

xvi-dzien-papieski-badzcie-swiadkami-milosierdzia-00e6mk