REKLAMA

XIX Dzień Papieski w Rzeszowie. Koncert Krzysztofa Kiljańskiego i Wioska Papieska

|

XIX Dzień Papieski w Rzeszowie. Koncert Krzysztofa Kiljańskiego i Wioska Papieska

RZESZÓW / PODKARPACIE. W najbliższą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. Obchodom Dnia Papieskiego towarzyszy hasło „Wstańcie, chodźmy!”.

dzień-papieski-2019-1030x687

Foto: dzielo.pl

11 października rozpocznie się pielgrzymowanie ze św. Janem Pawłem II Rzeszowskim Szlakiem Świętych, które potrwa do 13 października (w godzinach od 9.00 do 18.00).

Na trasie pielgrzymowania znajdują się miejsca związane z św. Janem Pawłem II i osobami, które papież beatyfikował i kanonizował. Są to: rzeszowski Ratusz, kościół farny, bazylika bernardynów, kościół Matki Bożej Saletyńskiej, kościół św. Krzyża, Krzyż Ofiar Komunizmu, kościół św. Józefa, kościół św. Jadwigi, kościół bł. Karoliny, kościół św. J.S. Pelczara oraz rzeszowska katedra).

13 października przy katedrze będzie działać Wioska Papieska, oferująca różne zabawy dla dzieci i rodzin (od godziny 12:00 do 15:00). Wieczorem w katedrze i w kościele Chrystusa Króla w Rzeszowie odbędzie się nabożeństwo fatimskie nawiązujące do Dnia Papieskiego.

Ostatnim elementem rzeszowskich obchodów Dnia Papieskiego będzie koncert Krzysztofa Kiljańskiego w Filharmonii Podkarpackiej, który odbędzie się 16 października o godzinie 18.00. Na koncert obowiązują darmowe zaproszenia, które trafiy do rzeszowskich parafii.

Oprócz różnego rodzaju wydarzeń o charakterze religijnym, czy kulturalnym, zorganizowanych na terenie całej Polski, 13 października odbędzie się ogólnopolska zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebrane pieniądze przeznaczane są na stypendia dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży z małych miejscowości i terenów wiejskich. Także młodzież z diecezji rzeszowskiej korzysta ze wsparcia tej fundacji.

Źródło: UM Rzeszowa

10-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

xix-dzien-papieski-w-rzeszowie-koncert-krzysztofa-kiljanskiego-i-wioska-papieska-4786-00r2kc