REKLAMA

Wzrosną opłaty za parkowanie w Rzeszowie?

Sejm zmienił ustawę o drogach publicznych, w której jest mowa o strefach parkowania. Co to oznacza dla mieszkańców Rzeszowa? Opłaty w centrum miasta mogą wzrosnąć.

unnamed-1

foto: archiwum Rzeszów24.pl

Projekt ustawy zakłada podział na dwie strefy parkowania: zwykłą oraz śródmiejską. Mieszkańcy większych miast, w tym kierowcy w Rzeszowie, mogą liczyć się ze wzrostem cen. Wszystko ma zależeć od płacy minimalnej.

W niektórych miastach Polski parkowanie w strefie śródmiejskiej może wynieść nawet 9,99 zł za pierwszą godzinę. W ten sposób władza chce rozwiązać problem sporego natężenia ruchu, które jest codziennością dla mieszkańców miast w godzinach szczytu. Kierowcy, ze względu na koszty, zmienią środek lokomocji na rower, bądź komunikację miejską?

Radni na szczeblu poszczególnych gmin (pow. 100 tys. mieszkańców) mogą od tej chwili wnioskować o stworzenie strefy śródmiejskiej w ścisłym centrum lub w miejscu o sporej zabudowie. Są też uprawnieni do ustalenia, w jakich terminach taka strefa ma prawo działać.

Cena za godzinny postój w Rzeszowie nie przekracza w tej chwili nawet trzech złotych. Jeżeli ratusz zmieni przepisy, to w niektórych miejscach koszt postoju wzrośnie aż trzykrotnie.

12-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)