REKLAMA

Wyżne: Pijany kierowca tira doprowadził do kolizji

WYŻNE / PODKARPACIE. Kierowca ciężarowego dafa, cofając uszkodził inną ciężarówkę. Sprawca tego zdarzenia miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

303-175979

Foto: Podkarpacka Policja

Zdarzenie miało miejsce we wtorek przed południem na stacji paliw w Wyżnem.

Policjanci ustalili wstępnie, że kierowca dafa z naczepą, 58-letni mieszkaniec powiatu oleckiego, cofając uderzył w naczepę podpiętą do ciągnika siodłowego man, należącego do rosyjskiej firmy. Obaj kierowcy zostali przebadani na alkomacie – Rosjanin był trzeźwy, natomiast u sprawcy kolizji badanie wykazało ponad 2 promile. 58-latek tłumaczył się, że nie spowodował żadnej kolizji, nie kierował ciężarówką w czasie zdarzenia, a na stację paliw przyjechał nad ranem. Wracał z towarem z Węgier.

Po sprawdzeniu jego danych przez policjantów okazało się, że ma sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Dalszym wyjaśnianiem tej sprawy zajmą się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie. Mieszkańcowi województwa warmińsko-mazurskiego, za naruszenie zakazu kierowania pojazdami i kierowanie w stanie nietrzeźwości, grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat. Ponadto za spowodowanie kolizji poza drogą publiczną może zostać ukarany przez sąd grzywną do 5000 złotych.

Źródło: Podkarpacka Policja

05-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wyzne-pijany-kierowca-tira-doprowadzil-do-kolizji-3546-kc2