REKLAMA

Wywiad z lek. Bodnarem. “Amantadyna działa, ale nie jest to lek na wszystko” (VIDEO)

|

Wywiad z lek. Bodnarem. “Amantadyna działa, ale nie jest to lek na wszystko” (VIDEO)

PODKARPACIE. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego wywiadu z lek. Włodzimierzem Bodnarem, twórcą schematu leczenia COVID-19 amantadyną. Pulmonolog mówi między innymi o skuteczności działania leku oraz o trwających badaniach klinicznych, które dadzą odpowiedź na pytanie, czy amantadyna będzie powszechnie stosowana w leczeniu zakażeń koronawirusem.

 

Przypomnijmy, że obecnie trwa oczekiwanie na pierwsze wyniki badań klinicznych nad amantadyną. Pisaliśmy o tym tutaj: Ruszają badania kliniczne nad amantadyną!

Na szczęście udało się przejść wszystkie procedury i od poniedziałku/wtorku rozpoczynamy badania kliniczne nad amantadyną. To bardzo dobra wiadomość – powiedział w wywiadzie dla Radia ZET prof. Konrad Rejdak, który będzie nadzorował zespół badających amantadynę.

Chcemy zbadać ten lek, bo mamy liczne doniesienia od pacjentów, że on rzeczywiście może pomóc, ale w takiej najwcześniejszej fazie infekcji – zaznaczył prof. Rejdak.

 

Profesor poinformował, że w ciągu najbliższych dni amantadyna zostanie rozesłana do ośrodków współpracujących, w tym m.in. w Rzeszowie.

Najważniejsze jest, by jak najszybciej zacząć podawać ją pacjentom. Chcemy, żeby przed świętami badanie już w pełni szło – zapowiedział szef zespołu mającego badać amantadynę.

Projekt Agencji Badań Medycznych, który ta zapowiadała jeszcze w styczniu, ma zrealizować siedem ogólnopolskich ośrodków: Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie; Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, Kolegium Nauk Medycznych – Uniwersytet Rzeszowski, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Władysława Biegańskiego, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Grudziądzu oraz Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie.

 

Zaczęło się od Przemyśla

Lek. Włodzimierz Bodnar, pulmonolog z Przychodni Lekarskiej Optima z Przemyśla, od ponad roku starał się o dopuszczenie amantadyny w powszechnym leczeniu koronawirusa.

Przemyski lekarz informował, że już w okresie luty-październik 2020 roku posiadał dokumentację ponad 100 przypadków wyleczeń z COVID-19, a każdego kolejnego dnia do tej listy dopisywanych było po kilkanaście osób.

Wśród osób, które głośno mówiły o tym, że wyleczyły się dzięki metodzie lek. Włodzimierza Bodnara jest poseł Robert Winnicki, czy wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. – Amantadyna działa na COVID! Jestem przykładem – pisał w swoich mediach społecznościowych Marcin Warchoł.

 

Amantadyna, która była w latach 1996-2009 używana w profilaktyce i leczeniu wirusowej grypy typu A, obecnie jest szeroko stosowana jedynie jako lek neurologiczny i podawana pacjentom z chorobą Parkinsona lub stwardnieniem rozsianym.


foto: screen z filmu

video: Youtube.com / namzalezy.pl

źródło: red., Radio ZET, ABM, Przychodnia Optima Przemyśl

08-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wywiad-z-lek-bodnarem-amantadyna-dziala-ale-nie-jest-to-lek-na-wszystko-video-7218